Як правильно відпочити від роботи чи навчання?

DaydreamerGreen

Updated on:

vidpochyty_vid_roboty_ta_navchannja

Із самого дитинства нас вчать правильно працювати. І при цьому те, що із відпочинком у нас проблем не виникає, сприймається як очевидне. Тож коли ми дорослішаємо, йдемо в школу, а тоді на роботу, то вибираємо той відпочинок, котрий забронювали для нас люди «фізичної праці», а тобто скидаємо тіло на диван і намагаємось розслабитись.

Ритм сучасного життя дозволяє нам встигнути зробити дуже багато, і при цьому практично не залишає місця на відпочинок. Втома накопичується в тілі і, в результаті, може перерости в хронічну, а такої втоми позбутись ой як не легко.

Аби зберегти хорошу продуктивність та робото здатність відпочивати – дуже важливо. І при цьому відпочивати теж потрібно продуктивно. Але як це зробити на практиці? Ось кілька порад.

Зміна діяльності

Цю народну мудрість, певне, знає кожен, тож відчувши втому, змініть роботу із розумової на фізичну чи навпаки. Здається, що коли ви в людному місці чи коли у вас довгий робочий день із одноманітною працею – це складніше зробити ніж сказати. Але завжди є вихід. Не соромтесь зробити легку зарядку в офісі, або, ще краще і простіше, під час обідньої перерви дозвольте собі прогулятись парком. Так організм приготується до роботи, встигне відпочити.

Відпочивайте до того, як втомитесь

Всі навколо гадають, що відпочинок – це просто нічого не робити. Але думка абсолютно неправильна, адже на відпочинок теж потрібна енергія. Запам’ятайте, ви не маєте приходити додому як витиснутий лимон, не здатний більше навіть на прогулянку. Якщо ж ви відчуваєте себе саме так, отже ви тримаєте себе в стані постійного стресу і абсолютно не дозволяєте організмові відпочити.

Читайте також: Street workout – молодіжний вуличний спорт

Потрібно обов’язково залишати трохи енергії на заняття фітнесом, прогулянку або ж хоча б читання книг. Не варто залишати всю енергію на роботі, навіть якщо вона вам дуже подобається. Пам’ятайте: відпочинок дуже важливий!

Якщо одразу звернути увагу на невелику втому, її можна швидко позбутись та знову взятись за справи. Накопичення сильної втоми може серйозно вплинути на ваше здоров’я.

Здоровий сон

Елементарно, що людям потрібно спати, але цей сон має бути здоровим, природнім, без використання снодійного, адже лише такий сон принесе справжню користь організму. Проблеми зі сном у сучасних людей в першу чергу пов’язані із елементарним порушенням режиму дня. Уникайте нездорового бажання розважитись вночі, вам потрібен повноцінний сон!

І не надто зациклюйтесь на постульованих 8-ми годинах. Комусь для відпочинку потрібно 9 годин сну, а комусь достатньо 6-ти.

Відпочинок в робочий час?

Досить часто під час робочого дня люди відчувають втому, але зовсім не намагаються із нею впоратись, а просто чекають часу, коли можна буде піти додому. А для того, аби робота була продуктивною, потрібно вміти відпочивати і протягом робочого дня.

Звичайну «технологічну» перерву ваш організм не сприймає як відпочинок. Максимальну користь принесуть численні маленькі перерви, котрі чергуються із напруженою роботою. Для цього потрібен спеціальний розклад таких перерв, за котрі ви зможете відновити сили. Але далеко не кожна робота це дозволить.

Після перерви не поспішайте в офіс, навіть якщо ви «швидко їсте». Проведіть годину перви (котра є обов’язковим пунктом робочого регламенту) із користю: прогуляйтесь, почитайте книгу.

Правильний відпочинок після роботи

Зазвичай люди, котрі працюють в офісі, дуже втомлюються від розумової праці, але відпочивають так, наче втомились від фізичної. Насправді все це ілюзія нашого мозку, котрий так звик реагувати на втому. Пробіжка, прогулянка свіжим повітрям, заплив у басейні чи поїздка на велосипеді – ось що покаже вашому організму всю ілюзорність фізичної втоми.

Читання книг – теж непоганий варіант. Уважне читання відволікає мозок та заспокоює нервову систему.