Як йога допомагає худнути

Катерина

Updated on:

Йога – відмінний засіб проти стресу, що допомагає тримати в тонусі тіло і розум. Вона розвиває гнучкість і координацію рухів, дає контроль над думками і емоціями.

yak_ioga_dopomagae

Але коли мова заходить про її ефективність в боротьбі з надлишковою вагою, багато хто налаштований скептично. Часто люди просто не розцінюють йогу як метод позбавлення від зайвих кілограмів, віддаючи перевагу довгим пробіжкам та виснажливим тренуванням в залі. Насправді ж йога являє собою потужний інструмент для схуднення, яким просто потрібно правильно скористатися!

Багато асан роблять благотворний вплив на стан внутрішніх органів, прискорюють метаболізм, покращують гормональний фон і запускають процеси спалювання жиру. Бажано незадовго до заняття нещільно поїсти, в такому випадку користь для травлення буде найбільшою, а організм буде забезпечений енергією (переїдати категорично заборонено).

Позитивний вплив на людську психіку – один з найважливіших ефектів від занять йогою. Медитація і правильне дихання допомагають позбутися від депресії. Це дозволяє контролювати раціон, уникаючи переїдання “через стрес”.

Регулярні заняття сприяють зниженню рівня кортизолу – гормону, тривалий надлишок якого помітно знижує тонус м’язів, приводячи до їх втрати і набору жирової маси. Йога навчає концентрації і самодисципліни, допомагаючи людині харчуватися більш осмислено.

Дивіться також: Як робити розминку перед пробіжкою

Ефективність йоги для схуднення пояснюється підтримкою в тонусі всіх м’язових груп, завдяки чому енергетичні витрати істотно зростають.

Відомий інструктор Ребекка Пачеко рекомендує додати в свій комплекс кілька асан, які працюють на великі групи м’язів. Тренуючи їх, можна збільшувати добову витрату калорій максимально ефективно.

Відмінним способом пропрацювати всі м’язи є також силова йога – досить молодий напрямок, що з’явилося в 90-х роках. Для неї характерно безперервне виконання асан з динамічними переходами між ними.

Якщо розглядати йогу як засіб для схуднення, то найбільш підходящим часом вважається ранок. Ранкові практики забезпечують ретельне опрацювання тіла після нічного сну і стимулюють обмін речовин на весь день.