Як правильно харчуватися при заняттях фітнесом

Катерина

Updated on:

dieta-sport

Головна причина накопичення жиру – це звичка нерегулярно харчуватися. Багато з нас зараз харчуються всього два рази день, при цьому не снідаючи. Внаслідок цього відбуваються величезні скачки рівня цукру в крові, що призводить до різних проблем. Харчуючись нерегулярно, наш організм не знає коли відбудеться прийом їжі в наступний раз і підстраховується, створюючи запаси на чорний день у вигляді відкладення жиру.

Як правильно харчуватися при заняттях фітнесом (основні принципи):

1. Приймайте їжу невеликими порціями 5 разів на день або кожні 3 години, якщо ви хочете скинути вагу, і 6-8 раз або кожні 2 години – якщо хочете набрати вагу. При цьому один прийом їжі повинен містити 300-400 калорій (щоб розрахувати свою норму калорій, скористайтеся калькулятором добової норми калорій, а щоб підрахувати калорійність продуктів – лічильником калорій).

2. Ніколи не пропускайте сніданок! Вечеряти теж обов’язково потрібно, але ввечері не можна наїдатися, а з продуктів підійдуть тільки свіжі овочі і білкові продукти. Наприклад, салат зі свіжих овочів і знежирений сир (або варений яєчний білок) будуть ідеальним вечерею, яка не перетвориться в жирові відкладення.

3. Повноцінно їжте за 1,5-2 години до тренування, їжа повинна містити повільні вуглеводи, білки, жири. Якщо Ви хочете схуднути.

4. Після заняття фітнесом не їжте 2 години вуглеводи, можна тільки білкову їжу. А якщо хочете наростити м’язи – обов’язково поїжте не пізніше ніж через 2 години після тренування і білки, і вуглеводи. Відразу ж після тренування можна з’їсти який-небудь фрукт або нежирний йогурт, або протеїновий коктейль. Але ні в якому разі не їжте жири після тренування протягом двох годин!

5. Намагайтеся вживати не крохмалисті вуглеводи (фрукти, овочі, зернові), а крохмалисті (швидкі вуглеводи), такі як хліб, рис, прибережіть на ранок або їжте їх після тренування.

6. Вживайте достатню кількість нежирного білка протягом дня. Для жінки кількість білкової їжі для одного прийому повинно поміститися в одну долоньку. Кращі джерела білка: нежирний сир, йогурт, соєве м’ясо, риба, а також овочі і фрукти (помідори, огірки, перець, шпинат, салат, броколі, кольорова капуста, апельсини, банани та ін.).

Читайте також: Street workout – молодіжний вуличний спорт

7. Введіть в свій раціон корисні жири, які містяться в горіхах, пшениці, оливковій олії, авокадо, насінні льону, замінюючи ними некорисні (жири з високим вмістом жирних кислот), які містяться в м’ясі, салі, яйцях, жирних молочних продуктах, кокосових горіхах.

8. Пийте не менше 2 літрів води протягом дня.

9. Відмовтеся від продуктів з низькою харчовою цінністю, а також від напівфабрикатів і перероблених продуктів. Вживайте свіжу натуральну і органічну їжу.

10. Скоротіть кількість солі і цукру в своєму раціоні.

11. Правильно харчуючись і займаючись кожен день або кілька разів на тиждень фітнесом, ви будете приємно здивовані результатом вже через 1 місяць!