Правила гри у сквош

Nelegal

Updated on:

sq2

Тим, хто цікавиться таким різновидом активного відпочинку, слід ознайомитись з основними правилами сквошу. Гра дуже схожа до тенісу чи бадмінтону: ракетками слід відбивати м’який м’яч об стіну. Та головна відмінність – єдиний спільний ігровий простір для обох гравців.

Інвентар для сквошу

У сквош грають два гравці на корті для сквошу, кожен з яких використовує стандартну спеціальну ракетку і м’яч. На м’ячі варто звернути увагу на спеціальні точки, – ними позначають його жорсткість (або ж стрибучість).

sq5

Корт для сквошу складається з підлоги і стін, де розграфлені лінії. Лінії ділять підлогу на зони подачі та лінію ауту (межу). Лінії на передній стіні показують місце для потрапляння у неї м’ячем. Якщо він потрапить над верхньою чи під нижньою, гравцю, який це зробив зарахують аут. При цьому, потрапляння м’яча у бічні стіни не є поза грою.

Правила гри у сквош – розминка

Перед початком гри на майданчику з метою розігріву м’яча грають, але не більше чотирьох хвилин. Після перших двох гравці міняються сторонами.

sq

Правила гри у сквош – підрахунок очок

Матчі сквошу найчастіше складаються з трьох або п’яти ігор, на вибір організаторів змагань. Кожна гра триває до набрання 11 очок одним з гравців. Якщо рахунок став 10:10, гравець повинен виграти з 2 «чистими» очками.

Правила гри у сквош – як здобути очки

Якщо гравець, який не подає або не відбиває м’яч після подачі, очко виграє суперник. Коли отримувач виграє очко, він стає подавачем і додає одне очко до свого рахунку.

У сквоші право на першу подачу і обрання зони подачі (лівої чи правої) визначається обертанням ракетки або підкиданням монети. Після цього подавач починає подавати, поки не втратить очко, тоді опонент стає подавачем.

Гравець, який подає повинен хоча б однією ногою стояти у своїй зоні подачі. На початку кожної гри та кожного розіграшу подавач має вибір подачі з будь-якої половини корту, а потім чергується до тих пір, поки він набирає очко та залишається подавачем.

М’яч слід подавати прямо на передню стінку між лінією подачі та лінією ауту, щоб після повернення, противник міг відбити знову в стіну (з льоту), або, щоб м’яч приземлився в задній частині майданчика.

Правила сквошу – Гравець виграє очко:

  • Якщо подаючому не вдається зробити хорошу подачу.
  • Якщо суперник не зміг правильно повернути м’яч у гру.
  • Якщо м’яч у грі торкається суперника або будь-чого, що несе або носить суперник на шляху до передньої стінки.
  • Якщо гравець кидає ракетку, кличе або будь-яким іншим чином відволікає суперника, і рефері вважає, що це призвело до того, що суперник втратив удар.
  • Якщо м’яч вдарився об стелю або будь-який предмет за межами майданчика.

Правила сквошу – Подача є помилковою:

  • Якщо під час удару по м’ячу подавач б однією ногою не торкався підлоги в його зоні для подачі, і жодна частина ноги не торкалась лінії зони подачі.
  • Якщо після випуску м’яча подавачу не вдалося вдарити ракеткою по ньому до того, як м’яч впав на підлогу, торкнувся стіни або торкнувся одягу подавача.
  • Якщо подавачу не вдалося вдарити м’ячем у передню стінку між лініями.
  • Перший удар м’яча об підлогу відбувся не на майданчику навпроти зони подачі, якщо не вдарив отримувач.
  • Якщо після подачі м’яч опинився поза грою.
sq3

Правила гри у сквош – Гра

Після успішної подачі гравці вдаряють м’яч по черзі до тих пір, поки один або інший не дозволить м’ячу двічі поспіль вдаритись об підлогу, або допоки м’яч іншим чином не опиниться поза грою відповідно до правил сквошу.

Подача є успішною, якщо м’яч, перш ніж він відскочив від підлоги, повертається гравцем на передню стінку між лініями, не торкаючись підлоги або будь-якої частини тіла або одягу опонента, за умови, що м’яч не вдарився двічі об підлогу.

Примітка: Якщо будь-яка частина м’яча торкається лінії аута, м’яч вважається поза грою або якщо м’яч вдаряється об межі корту або підлогу під час другого відскоку, м’яч вважається поза грою. Аналогічно, якщо м’яч відскочив на коротку лінію подачі або перед нею, подача вважається не реалізованою.

Після удару по м’ячу гравець повинен докласти всіх зусиль, щоб піти з дороги суперника. А саме:

  • Гравець повинен докласти всіх зусиль, щоб дати супернику бачити рух м’яча, щоб його можна було належним чином спостерігати під час гри.
  • Гравець повинен докласти всіх зусиль, щоб не заважати супернику і не штовхнути його в спробі останнього дістатися до м’яча або вдарити по ньому.
  • Гравець повинен докласти всіх зусиль, щоб дозволити супернику, наскільки дозволяє його позиція, вільно скерувати м’яч безпосередньо до передньої стінки або до будь-якої бічної стінки.

Оскільки обидва гравці перебувають на одному майданчику, можуть ненавмисно стати перешкодою один одному. Така ситуація називається лет. Про нього гравець може повідомити суддю, після чого відбувається переподача, і при цьому нікому не зараховують очок. Подавач робить подачу з тієї зони, звідки він подавав перед тим. Якщо ж таки один гравець став перешкодою іншому, суддя це зафіксував і повідомив, така ситуація називається строук.

    Правила сквошу – Лет можливий:

  • Якщо гравець не готовий і не намагається прийняти подачу.
  • Якщо м’яч порвався під час гри.

Правила сквошу – Переподачу можна дозволити:

  • Якщо гравець не зробив удару по м’ячу через ризик травмувати суперника.
  • Якщо гравець на шляху до удару по м’ячу мав достатні перешкоди, що завадили його доступу до м’яча.
  • Якщо у судді просять вирішити апеляцію, але він не може цього зробити.
sq4