Лічі – це невеличкий кисло-солодкий фрукт, що росте на вічнозелених тропічних деревах. Його батьківщиною є Китай, однак сьогодні він вирощується в Америці, Африці та на території всієї південно-східної Азії. Ці плоди вкриті товстою шкіркою з пухирцями. Всередині міститься біла м’якоть, що нагадує за смаком виноград та сливу.
Важливо: кісточку фрукта не можна вживати у їжу. Вона викликає збій травлення.
Характеристики та особливості лічі
В 100 г продукту є 66 кКал, 15.2 г вуглеводів, 1.3 г харчових волокон, 0.8 г білків та 0.4 г жирів. Лічі містить вітаміни С, Е, К, В, РР, Н. Ці плоди багаті фосфором, цинком, натрієм, йодом, калієм, магнієм та залізом. В їх складі є пектини – активні речовини, що обволікають стінки шлунка та кишечника, зменшуючи запальні процеси.
Китайські плоди позитивно впливають на роботу серця та знижують рівень холестерину. Вони містять більше калію, аніж сир, яйця та молоко. Нагадаємо – цей елемент регулює водний баланс тіла, покращує діяльність головного мозку, пришвидшує регенерацію.
Також лічі багаті фосфором – хімічним елементом, котрий забезпечує ріст кісток і зубів, сприяє виробленню білка і обміну жирів. При його нестачі виникають проблеми з розумовою активністю.
Цікавий факт: в індійській традиційній медицині лічі вважається природним афродизіаком.
Корисні властивості і показання лічі
Вживайте 3-5 китайських плодів в день, і вже через тиждень ви отримаєте наступні результати:
- зниження рівня глюкози в крові;
- оздоровлення печінки, нирок, серцево-судинної системи;
- покращення роботи органів травлення;
- очищення кишечника;
- пришвидшення обміну речовин у шкірі, її омолодження;
- зміцнення імунітету.
Лічі сприяє усуненню запорів, анемії. Цей фрукт допомагає при астмі та інших хворобах дихальних шляхів. Його рекомендують людям, що страждають від діабету, гастриту, виразкових хвороб. Він запобігає появі онкологічних захворювань та появі недокрів’я.
Цікавий факт: свіжі плоди мають яскравий колір. А темна шкірка свідчить про те, що продукт довго зберігався.
Лічі та дієта
Китайські плоди містять відносно невелику кількість калорій. В їх складі переважають складні вуглеводи, що дають довготривалий заряд енергії. Вони покращують травлення.
Лічі можна їсти людям, котрі хочуть схуднути. Однак необхідно зберігати міру і вживати “китайські сливи” в першій половині дня. Важливо: сушені плоди значно калорійніші, ніж свіжі. Вони не рекомендовані в період дієт.
Протипоказання
Через великий вміст фруктози, лічі не слід вживати при захворюванні на діабет чи подагру. Фрукт може викликати алергію.