Авокадо – користь та шкода

anna

Updated on:

korust_ta_shkoda_avocado

Тропічні країни познайомили світ з корисними рослинами, яких немає в середніх широтах. Екзотичні ягоди і фрукти тепер сприймаються не як заморські делікатеси, а як корисні для здоров’я продукти. Один з таких «заморських» фруктів – авокадо.

Склад авокадо

Авокадо за складом – концентрований біологічний набір корисних речовин, мікро- і макроелементів:

  • фолієва кислота або вітамін В9 – вітамін, що виконує різнобічні функції: підтримує імунну та кровоносну систему, сприяє нормальному розвитку ембріона;
  • пантотенова кислота – необхідна для нормалізації обмінних процесів в організмі. Бере участь в засвоєнні жирних кислот, має здатність відновлювати слизову – все це заслуга пантотенової кислоти;
  • каротиноїди – вороги раку. Каротиноїди зменшують ризик розвитку пухлин в три рази, а на початкових стадіях гальмують процеси ділення ракових клітин.

На цьому хімічний склад авокадо не закінчується. У плодах міститься набір вітамінів і мікроелементів:

-вітамін К;

-вітамін С;

-вітамін В6;

-вітамін Е;

-магній;

-марганець;

-залізо.

У складі авокадо жирів більше, ніж вуглеводів: в 100 гр. продукту міститься 7 гр. вуглеводів і 15 гр. жирів. Виходить, що жиророзчинні вітаміни А і Е знаходяться в готовому вигляді. У авокадо склад білка досягає 5 гр. Авокадо – ідеальний продукт для дієтичного харчування. У авокадо калорійність на 100 гр. становить 160 калорій.

Користь авокадо для організму людини

До недавнього часу дозволити авокадо могли лише жителі жарких країн, де повсюди ростуть дерева авокадо: Мексика, Чилі, Індонезія, Іспанія. Тепер авокадо можуть дозволити навіть європейці і це велика вдача, так як зелений грушовидний фрукт корисний для організму.

Читайте також: Street workout – молодіжний вуличний спорт

Бореться з раком

Дивно, якими життєстійкими і сильними можуть бути рослини: їм не страшний ультрафіолет, радіація, погане повітря. Причина цього – наявність в рослинах речовин – фітонутрієнтів, які захищають організм від агресивних впливів навколишнього середовища. У авокадо містяться фітонутрієнти, які не допустять негативного впливу агресорів на організм.

Витісняє шкідливий холестерин

До холестерину прийнято відноситися з негативом: його звинувачують у всіх бідах організму. Існує два види холестерину:

«Поганий» (ліпопротеїн низької щільності);

«Хороший» (ліпопротеїн високої щільності).

«Поганий» холестерин небезпечний тим, що не виводиться з організму, транспортується по судинах і осідає на них. «Хороший» холестерин діє всупереч поганому: зчищає його зі стінок судин, «жене» в печінку, де непотрібний холестерин переробляється, а після покидає організм. Але головні функції ліпопротеїну високої щільності – формування клітинних мембран і участь в побудові тканин кісткової і нервової систем. Біда нинішньої людини – не в достатку ліпопротеїну низької щільності, а в нестачі його опонента. Тому потрібно підвищувати «хороший» холестерин з допомогою харчування. У цьому допоможе авокадо. Мононенасичені жирні кислоти, які містить авокадо, стимулюють вироблення «хорошого» холестерину.

Допомагає роботі серця

Щоб судини були в тонусі і серце справно працювало – живіть органи поліненасиченими і мононенасиченими жирами, які не дадуть утворюватися холестериновим наросткам. У авокадо міститься 9,8 гр. мононенасичених і 1,9 гр. поліненасичених жирів. Як для закупорених судин так і для чистих, авокадо буде корисним: «хороші» жири прочистять судини і зруйнують сторонні утворення.

Покращує зір

Корисна властивість авокадо – поліпшення зору, запобігання захворювань зорових аналізаторів людини. Лютеїн і зеаксантин – речовини-каротиноїди, уповільнюють процеси окислення в кришталику ока, фільтрують ультрафіолет. Регулярне вживання авокадо збереже гостроту зору, зменшить ризик розвитку катаракти, а при наявності захворювання – сповільнить прогресування.

Позбавляє від запору

Позбутися від запорів допоможе порція авокадо на сніданок. Користь полягає в тому, що фрукт багатий клітковиною, яка покращує роботу кишечника, очищає стінки і абсорбує відпрацьовані продукти життєдіяльності.

Виводить токсини

Від жирної та ненатуральної їжі страждає весь організм, але перший удар бере на себе печінка. Їй доводиться стикатися з ворогами здоров’я: токсинами, отрутами і транс-жирами. Щоб печінка швидко не здалася в важкій сутичці, їй потрібно допомагати. Якщо є спокуса з’їсти щось шкідливе, то закусіть це авокадо. У авокадо міститься глутатіон, який зв’язує токсини. У такому вигляді шкідливі речовини легше вивести з організму. Дієтологи включають авокадо в очищувальну дієту, так як воно є корисним для печінки.

Знижує рівень цукру в крові

Для людей, які страждають на цукровий діабет, авокадо – продукт-знахідка. Плід має приємний смак і низький глікемічний індекс. Але головне те, що фрукт містить манногептулозу – речовину, що знижує рівень цукру в крові. Якщо авокадо включити в раціон при діабеті 1 типу, то знизиться ризик розвитку діабету 2 типу. Для тих, у кого в родині є випадки захворювання на діабет, авокадо послужить профілактичним засобом.

Користь авокадо для жінок

Допомагає схуднути

Фрукт містить жири і саме цей факт викликає сумніви про користь авокадо для організму людини. Але приводу для занепокоєння немає: в м’якоті більша частина припадає на мононенасичені жирні кислоти, які не завдають шкоди фігурі і є корисними для організму. Мононенасичені жири розщеплюють шкідливі насичені жири і не дають їм осісти на талії, тому дієтологи рекомендують вживати авокадо для схуднення.

Зберігає молодість

Користь авокадо для жінок багатогранна: поліненасичені жирні кислоти роблять шкіру пружною, вітаміни групи В стабілізують вироблення гормонів, вітаміни Е і А надають шкірі здоровий і сяючий вигляд. Фрукт можна використовувати в їжу і застосовувати зовнішньо. Маски з авокадо корисні для людини: вони розгладжують зморшки, зволожують і живлять епідерміс.

Користь для чоловіків

Збільшує чоловічу силу

Разом з фолієвою кислотою, в авокадо містяться фолати. Фолати роблять сперматозоїди «живучими» і збільшують їх вироблення. Користь авокадо для чоловіків полягає в тому, що речовини, що входять до складу фрукта, очищають судини, налагоджують кровообіг і покращують ерекцію.

Користь авокадо для дітей

Покращує мозковий кровообіг

Щоб дитина успішно пізнавала світ, добре вчилась їй потрібно активізувати її мозкову активність. Авокадо покращує кровообіг і кровопостачання, стимулюючи активність.

Допомагає засвоєнню кальцію

Підростаючому організму необхідний кальцій для міцних зубів, кісток, хорошого самопочуття і стійкості нервової системи. Кальцій засвоюється в поєднанні з калієм, якими багатий авокадо. У 100 гр. м’якоті міститься 49 гр. калію. Тому авокадо для дітей дуже корисний.

Шкода і протипоказання авокадо

Шкода авокадо для організму жителя середніх широт може виникнути через алергію, так як екзотичні фрукти сприймаються організмом як вороги. Перед вживанням авокадо згадайте про калорійність плоду: 160 ккал на 100 грамів. Така енергетична цінність цього фрукта, тому при надмірній вазі захоплюватися авокадо не слід.

Протипоказання авокадо стосуються:

-хворих на ожиріння;

-людям з індивідуальною непереносимістю авокадо.

Якщо для хворих на ожиріння авокадо не є корисним, то шкоди авокадо для діабетиків не виявлено, так як в плодах міститься мало цукру – на 100 грамів м’якоті припадає:

-0,06 гр сахарози,

-0,37 гр глюкози,

-0,12 гр фруктози,

-0,11 гр крохмалю.

Кісточка плода є отруйною і непридатною для вживання.