Ранкова зарядка: як правильно тренуватися, коли почуваєтесь недобре
Ранкова зарядка – це не просто звичка, а ритуал, який задає тон на весь день. Дехто обирає тренажерний зал, інші – домашні вправи або пробіжку на свіжому повітрі. Та як бути, якщо ви прокинулись і відчуваєте себе недобре?
Іноді фізичні вправи можуть зміцнити ваше тіло та зарядити енергією. Проте, подекуди варто відкласти навантаження і дати організму можливість відпочити.
Як розпізнати, коли варто відпочити?
При перших ознаках недуги варто звернути увагу на симптоми. Якщо у вас немає лихоманки, кашлю чи симптомів нижче шиї, зай майтесь розвантажувальними вправами. Так радить Вільям О. Робертс, доктор медичних наук з Університету Міннесоти. Проте, якщо ви відчуваєте втому, лихоманку, діарею чи блювоту, відкладіть фізичні заняття. Також важливо уникнути спільних спортзалів, якщо ви підозрюєте інфекцію, щоб не заразити інших.
Відновлення після недуги
Після консультації з лікарем, ви можете вибрати легкі вправи, наприклад, розтяжку або прогулянки на свіжому повітрі. Уникайте надмірних навантажень і тренувань з тяжкими вагами. Інтенсивні тренування можуть створити мікророзриви в м’язах, які знизять вашу імунну систему, як зазначає персональний тренер Ніколь Сімонін.
Важливість поступового повернення до тренувань
Коли ви знову готові тренуватися, робіть це повільно і поступово. Як тільки почнете відчувати незадовільний стан, зупиніться. Кілька днів відпочинку не завадять вашим фітнес-цілям, а організм отримає необхідний для відновлення ресурс.
Пам’ятайте, що важлива інформація на тему здоров’я не замінює консультацію з лікарем. Будь-які зміни у вашій фізичній активності мають бути обговорені з фахівцем, особливо якщо супроводжуються прийомом ліків чи іншими медичними показаннями.