Користь насіння чіа при схудненні

newolenka

Updated on:

Насіння чіа виводить токсини і шлаки з організму та допомагає скинути зайві кілограми. Воно містить багато клітковини, завдяки чому позбавляє від голоду і надовго забезпечує відчуття ситості. Через вміст жирних кислот омега-3 і здатність вбирати велику кількість води, насіння регулює рівень холестерину в крові, що позитивно впливає на стан серцево-судинної системи.

chia-1

У склад чіа входять природні оксиданти (хлорогенова і кавова кислота), а також корисні для імунітету фітонутрієнти і флавоноїди. Насіння має властивості пробіотика, що покращує моторику і мікрофлору кишечника. Його вживання очищає тіло від токсинів та сприяє їх виводу природнім шляхом.

У 100 грамах чіа міститься 94% денної норми магнію, 63% норми кальцію, 59% норми заліза, корисних для обміну речовин.

chia-2

Борець з апетитом і цукром в крові

В процесі травлення насіння вбирає рідину та збільшується в 6-12 раз. Воно заповнює шлунок і створює відчуття ситості без зайвих калорій. Тому відпадає необхідність перекусів, покращується метаболізм і загальний стан шлунково-кишкового тракту. Після двох тижнів вживання з’являється відчуття легкості, зменшується апетит і знижується рівень цукру в крові.

chia-3

Кому не слід їсти чіа

Насіння не варто вживати при таких захворюваннях:

  • Хвороби шлунково-кишкового тракту – здуття, запори, коліт, виразки та інші. Чіа містить важку клітковину і харчові волокна, що можуть подразнити слизову оболонку і призвести до погіршення стану.
  • Алергічні реакції – проявляється шкірними висипами і порушеннями роботи кишечника.
  • Гіпотонія – через вживання чіа знижується артеріальний тиск.
  • Хвороби нирок – насіння сприяє виведенню токсинів і зайвої рідини з організму, що негативно впливає на роботу нирок.

Як правильно вживати чіа

Насіння краще додавати по чайній ложці до соків, йогуртів, смузі або салатів. Можна приготувати як пластівці, просто заливши водою чи молоком на 10 хвилин. Смакуватиме як додаток до каш, запіканок і випічки.

chia-4