Споживання помірних кількостей чорного шоколаду з високим вмістом какао може забезпечити вас антиоксидантами та мінералами, а також захистити від серцевих захворювань. Але варто пам’ятати, що він також може містити багато цукру й калорій.
Чорний шоколад є багатим на корисні речовини, особливо шоколад виготовлений із насіння какао-дерева, становить одне з найкращих джерел антиоксидантів, доступних для споживання.
Дослідження свідчать про те, що темний шоколад може покращити ваше здоров’я та знизити ризик серцевих захворювань.
Чорний шоколад дуже поживний
Ви отримаєте джерело поживних речовин, якщо оберете якісний чорний шоколад з високим вмістом какао, ви отримуєте джерело поживних речовин.
У плитці чорного шоколаду від 70 до 85% какао міститься:
- 11 грамів клітковини
- 66% денної потреби у залізі
- 57% денної потреби у магнію
- 196% денної потреби у міді
- 85% денної потреби у марганці
- Також він багатий на калій, фосфор, цинк та селен.
Звичайно, 100 грамів — це значна кількість, яку не слід споживати щодня. У цих продуктах є 600 калорій і помірна кількість цукру.
Жири в какао і чорному шоколаді — це жири які складаються з:
- олеїнова кислота (яка добра для серця, її також є в оливковій олії);
- стеаринова кислота (не впливає на холестерин);
- пальмітинова кислота (підвищує холестерин).
Чорний шоколад — це потужне джерело антиоксидантів.
Антиоксиданти можуть захищати організм від шкідливих ефектів вільних радикалів. Чорний шоколад містить багато органічних сполук, таких як поліфеноли, флавоноїди та катехіни, які допомагають організму боротися зі стресом. Наприклад, поліфеноли в чорному шоколаді можуть допомогти знизити “поганий” холестерин, особливо в поєднанні з іншими продуктами, такими як мигдалеве масло та какао.
Покращення кровотоку і зниження кров’яного тиску
Флавоноїди, які містяться у чорному шоколаді, можуть підтримувати роботу ендотелію, тобто оболонки, що вирівнює наші артерії, що сприяють виділенню оксиду азоту. Какао та темний шоколад можуть покращувати кровотік і знижувати артеріальний тиск, хоча це зазвичай помірні ефекти.
Але дослідження у людей із цукровим діабетом типу 2 та високим тиском не показало жодного впливу, тому це потребує обережності. Люди, які вже лікують високий тиск, можуть не отримати додаткових переваг від флавоноїдів у какао.
Зниження ризику серцевих проблем
Чорний шоколад може захищати ваше серце. Він знижує рівень поганого холестерину та тригліцеридів. Поганий холестерин, який у вашому тілі вступає у взаємодію з вільними радикалами, може шкодити вашим артеріям. Антиоксиданти в чорному шоколаді борються з цими радикалами, захищаючи ваші кровоносні судини.
Флавоноїди, які є частиною чорного шоколаду, також допомагають знизити ризик хвороб серця та діабету, зменшуючи опір організму до інсуліну. Проте шоколад містить цукор, який може мати протилежний ефект.
Може захистити шкіру від сонця
Флавоноїди у шоколаді можуть захищати від сонячних променів, поліпшувати кровообіг у шкірі й збільшувати її щільність і зволоженість.
Щоб скористатися цим ефектом, можна споживати більше чорного шоколаду або какао перед відпусткою на пляжі. Проте, краще консультуватися з лікарем або дерматологом перед змінами в догляді за шкірою і не забувайте, що шоколад не замінює захисного крему від сонця.
Чорний шоколад корисно впливає на роботу мозку
Вживання какао з високим вмістом флавонову показало покращення кровопостачання мозку у молодих людей. Це може підтримувати увагу, навчання та пам’ять. Флавоноїди в какао також можуть допомагати зберігати когнітивні функції у літніх людей з м’якими когнітивними порушеннями та уберегти від прогресування деменції, але цьому потрібні подальші дослідження.
Також, у какао є компоненти, що стимулюють, такі як кофеїн і теобромін, що може пояснювати, чому воно корисне для мозку в короткостроковій перспективі.
Пам’ятайте про обережне споживання шоколаду. Важливо розуміти, що хоча шоколад може бути корисним для здоров’я, потрібно обмежувати його кількість через високий вміст калорій. Вибір якісного темного шоколаду з вмістом какао не менше 70% може забезпечити більше користі, але важливо не переборщувати з кількістю спожитого.