Завантаження. Будь ласка, зачекайте...

Скітур як різновид лижного відпочинку


skii.jpg (155.02 Kb) Як відомо, лижі - один з найпопулярніших способів активного відпочинку взимку, а місцями - це ще й зручний спосіб пересування.

Скажімо, засніженими лісами легше пересуватись, якщо маєте лижі чи снігоступи. Однак останні вам будуть менш зручними на схилах, особливо на спусках і крокувати у них важче, ніж ковзати на лижах. Відтак, пропонуємо дізнатись більше про скітур - маловідомий різновид активного лижного відпочинку. В загальному - це спосіб пересування на лижах по пересічній місцевості, найчастіше - у горах.

Це до певної міри поєднання лижної прогулянки, спуску з гори (на якій немає лижної траси) та походу.

skit.jpg (203.3 Kb)

Для скітуру є обов'язковою спеціальна накладка на підошву лиж - камус. Саме вона під час підймоу вгору запобігає ковзанню спиною вниз. Перед початком руху камус натягують на лижі, а перед спуском - знімають (втім, спуск можна зробити і не знімаючи його).

Таку деталь виготовляють зі штучних синтетичних тканин або жорсткого хутра (часто - оленячого, лосиного), - саме воно "вчепиться" у сніг, коли під час підйому виникне ризик поїхати назад (вниз).

Що варто знати при виборі скітуру для відпочинку?

  • Дізнатись про місце для скітур-прогулянки: наскільки місцевість була прохідною у теплі пори року, чи є там стежки, якими регулярно ходять влітку та восени, чи сікутирв там раніше хтось?
  • Місце прокату обладнання: так як скітур менш популярний у порівнянні з біговими лижами та гірськими, знайти обладнання і фахову консультацію дещо важче.
  • Дуже бажано правильно підібрати лижі та приміряти до них камус, навчитись його натягати і знімати. Підібрати лижі слід зазделегідь, ще до руху на обрану локацію.

Спробувати скітур-прогулянку можна і у звичайних умовах, але найцікавіше (водночас найекстремальніше) - саме горами. Адже підйом вгору буде непоганим навантаженням на опорно-руховий апарат, дихальну систему. А от спуск вниз - зовсім інший вплив на організм, бо тоді зміняться групи м'язів, на які буде навантаження і воно додасться на вестибулярний апарат, крім того матиме значення ваша швидкість реакції, спритність. Варто знати, що кріплення у спеціальних лижах дозволяє відривати від них п'яту, регулювати її кути нахилу (в залежності від пологості підйому вгору), що зменшує навантаження на ноги.

skitour-55_1.jpeg (133.11 Kb)

В Україні для скітуру більш підходящими є Закарпаття та Івано-Франківщина, - у цих областях розвинута інфраструктура, більше його знавців та власників прокату. і хоч це досить маловідомий різновид активного відпочинку, однак, досвідчені лижники регулярно проводять між собою змагання на схилах Карпат, навіть на горах-двотисячниках.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 
Активний відпочинок

Схожі публікації