Бігові лижі, один з найбільш популярних видів зимового спорту, - відмінний спосіб не тільки підвищити витривалість серцево-судинної системи і зміцнити м'язи, а й комплексно поліпшити здоров'я і імунітет за рахунок проведення фізичної активності на відритому повітрі.
Також лижний спорт покращує настрій і допомагає боротися з депресією.
Тренування на бігових лижах змушує працювати більшу частину м'язів тіла - причому як великих м'язових груп (починаючи від мускулатури сідниць, ніг і живота, закінчуючи м'язами рук і спини), так і різних другорядних м'язів корпусу, що забезпечують формування кубиків на пресі.
Крім цього, під час лижної прогулянки в роботу активно втягується серцево-судинна система - роль відіграє і те, що наявність багатошарового одягу підвищує внутрішню температуру тіла і в буквальному сенсі змушує серце стукатися швидше і прокачувати більше крові.
Лижний спорт є одним з кращих способів схуднення і боротьби із зайвою вагою. Важливо і те, що бігові лижі можна назвати найбільш ефективним кардіо для промальовування преса - цей ефект досягається за рахунок комплексного залучення в роботу різних верств мускулатури корпусу.
За кожну годину бігу на лижах спалюється близько 500-1200 калорій.
Бігові лижі практично не мають протипоказань. Плавні рухи лижного спорту забезпечують дбайливе поліпшення роботи різних суглобів тіла, забезпечуючи при цьому їх додаткове зволоження. Головне - дотримуватися правильної техніки і намагатися не падати.
Головною небезпекою бігових лиж є ризик отримання травми при невдалому падінні - проте дана небезпека набагато нижча, ніж при катанні на гірських лижах. Відзначимо й те, що ходіння на лижах по свіжому снігу в лісі вимагає практики і вміння уникати несподіваних провалів в ями.