Користь лижних прогулянок

Катерина

Updated on:

Бігові лижі, один з найбільш популярних видів зимового спорту, – відмінний спосіб не тільки підвищити витривалість серцево-судинної системи і зміцнити м’язи, а й комплексно поліпшити здоров’я і імунітет за рахунок проведення фізичної активності на відритому повітрі.

lizhnigulyannya

Також лижний спорт покращує настрій і допомагає боротися з депресією.

Тренування на бігових лижах змушує працювати більшу частину м’язів тіла – причому як великих м’язових груп (починаючи від мускулатури сідниць, ніг і живота, закінчуючи м’язами рук і спини), так і різних другорядних м’язів корпусу, що забезпечують формування кубиків на пресі.

Крім цього, під час лижної прогулянки в роботу активно втягується серцево-судинна система – роль відіграє і те, що наявність багатошарового одягу підвищує внутрішню температуру тіла і в буквальному сенсі змушує серце стукатися швидше і прокачувати більше крові.

Чи допомагають лижі схуднути?

Лижний спорт є одним з кращих способів схуднення і боротьби із зайвою вагою. Важливо і те, що бігові лижі можна назвати найбільш ефективним кардіо для промальовування преса – цей ефект досягається за рахунок комплексного залучення в роботу різних верств мускулатури корпусу.

За кожну годину бігу на лижах спалюється близько 500-1200 калорій. На жаль, неможливо визначити конкретну цифру, так як вона завжди залежить від ї техніки і загальної інтенсивності тренування. Крім іншого, рельєф місцевості також впливає на кількість витрачених калорій.

Читайте також: Вправи та правила для виконання розминки перед тренуванням (відео)

Бігові лижі практично не мають протипоказань. Плавні рухи лижного спорту забезпечують дбайливе поліпшення роботи різних суглобів тіла, забезпечуючи при цьому їх додаткове зволоження. Головне – дотримуватися правильної техніки і намагатися не падати.

Головною небезпекою бігових лиж є ризик отримання травми при невдалому падінні – проте дана небезпека набагато нижча, ніж при катанні на гірських лижах. Відзначимо й те, що ходіння на лижах по свіжому снігу в лісі вимагає практики і вміння уникати несподіваних провалів в ями.