Завантаження. Будь ласка, зачекайте...

Гора Говерла - перлина Карпат


Гора Говерла правильної пірамідальної форми знаходиться на висоті 2061 метрів і з неї за хорошої погоди можна поспостерігати за фантастичними ланшафтами. Назва гори в перекладі з мадярської мови означає «сніжна гора», адже сніг на вершині гори може триматись до середини літа. З вершини гори видно весь Чорногірський хребет у всій його красі, Івано-Франківськ і частину Румунії. Поєднання красивих зелених і синіх відтінків карпатських гір створює незабутні пейзажі. Крім того, з вершини можна налюбуватись невеличкими гірськими селами, крутими струмками і неймовірними стежками, які ніби павутинням охопили гору і губляться в лісових схилах.

goverla4.jpg (93.14 Kb)

Хребет Чорногора вважається головним ландшафтним компонентом і є найбільш популярним для екскурсій в Українських Карпатах. Гора Говерла є однією з найкрасивіших гір в Карпатах, детальніше можна ознайомитись тут. Гору відвідують тисячі туристів і альпіністів, крім цього прибувають на гору вчені з різних країн світу.

goverla5.jpg (132.87 Kb)

Найкраще сходити на гору Говерла в будні дні, бо в вихідні і свята, тут надзвичайно людно. В будні можна повноцінно насолодитись тою красою, яку дарують краєвиди навколо.

goverla6.jpg (168.93 Kb)

Якщо обирати свій власний маршрут, то можна здійснити похід короткою дорогою, а можна обрати довгий шлях. Довший маршрут, які правило, простіший і дозволяє побачити більше красивих краєвидів, на відміну від короткого, тому тут краще добре поміркувати перед здійсненням вибору.

goverla7.jpg (142 Kb)

Для сходження на гору є декілька промаркованих маршрутів як із закарпатської сторони, так і з Івано-Франківська, проте найбільшою популярністю користується маршрут, який бере свій початок на базі Заросляк по іншому ще називають Говерляну. Також похід можна починати з урочища Козмещик. Мандрівники, які люблять піші походи долають шлях по Чорногірському хребту, або зі сторони гори Петрос, або гори Пожижевська.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією - Паола

Найбільш зручним маршрутом для мандрівників на гору Говерла є через Ворохту, з якої потрібно буде добратись до села Завоєлі звідки вже можна здійснювати початок походу на гору Говерла. Обов’язково потрібно мати з собою паспорт, бо на КПП здійснюють запис і беруть оплату за вхід, тобто з собою потрібно мати кошти.

goverla8.jpg (105.88 Kb)

Маршрути на гору не дуже складні, тому навіть не підготовлені люди зможуть їх пройти. Єдине правило, якому потрібно обов’язково слідувати – необхідно взяти з собою відповідний одяг і взуття. Детальніше ознайомитись як правильно підготуватись до сходження на Говерлу можна тут.

Похід на гору не легкий, але він того вартує.

Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 
Подорожі

Схожі публікації