Уявлення про ідеальне тіло завжди змінювалось, а от плоский живіт був в моді завжди. Скручування у всі часи вважається найефективнішою вправою для пресу. Виконуючи її можна качати привабливі кубики або просто зміцнити та підтягнути м’язи живота. Під час виконання вправи задіяна верхня частина прямого м’язу живота. Скручування вважається вправою середньої важкості, проте її виконують і професійні спортсмени.
Техніка виконання класичного варіанту скручувань:
. . . .
-Початкове положення – лежачи на підлозі або похилій лаві.
-Ноги залиште прямими або зігніть в колінах.
-Руки схрещені на грудях або за головою.
-Плавно розігніть корпус піднявши плечі від підлоги або лави.
-Поверніться в початкове положення.
Поширені помилки під час виконання скручування:
Помилка 1. Робити підйоми корпусу замість скручування
Підйом замість скручування – найпоширеніша помилка, якої припускаються як новачки так і професійні спортсмени. При правильній техніці виконання вправи спина повинна горбитись, а верхня частина живота наближатись до нижньої. При виконанні підйомів корпусу він не повинен залишатися прямим, в такому випадку прес практично не задіяний.
Помилка 2. Не видихати при скручуванні корпусу та виконувати ривками
Згинайте корпус за рахунок сильного видиху і не потрібно соромитись видихати голосно, адже коли ви випустите все повітря ви все більш задіюєте прямий м’яз. Коли ви досягаєте верхньої точки у вправі видихайте все повітря та затримуйтесь на декілька секунд. Проте, рух вверх та вниз потрібно виконувати плавно без ривків.
Помилка 3. В нижній точці розгинати корпус в пряму лінію і напружувати шию
Коли ви опускаєтесь і розгинаєте корпус не потрібно опускати плечі на підлогу чи лаву. Плечі в нижній точці краще затримувати трішки вище підлоги, залишаючи торс зігнутим. При такому виконанні вправи прес працюватиме безперервно. Також, пам’ятайте, що все навантаження повинно бути на м’язах живота, тож не потрібно напружувати шию.