Броколі відомі своїм цілющим та корисним впливом на здоров’я. Цими зеленими овочами можна насолоджуватися як сирими, так і вареними, але останні дослідження показують, що м’яке приготування на пару забезпечує найбільшу користь для здоров’я.
Броколі містить багато поживних речовин, включаючи клітковину, вміст вітаміну С вдвічі перевищує вміст цитрусових, вітамін К, залізо та калій.
Харчова цінність
Цей овоч містить майже 90% води, 7% вуглеводів, 3% білка і майже не містить жиру. Броколі дуже низькокалорійна, вона містить лише 35 калорій на чашку, або 90 грамів (г). Кожна порція броколі також містить невелику кількість калію, магнію, заліза та кальцію.
Вуглеводи
Броколі також корисна тим, що містить переважно клітковину та цукор у формі фруктози, глюкози та сахарози, з невеликими кількостями лактози та мальтози. Однак загальний вміст вуглеводів у броколі дуже низький, всього 3,4 г засвоюваних вуглеводів у чашці (90 г), якщо відняти клітковину.
Клітковина
Клітковина є необхідною складовою здорового харчування. Броколі містить незначну кількість засвоюваних вуглеводів, але достатньо клітковини, що сприяє здоров’ю кишківника та може знизити ризик виникнення різних захворювань і сприяє втраті ваги. У кожній чашці (90 г) сирої броколі міститься 2,2 г клітковини, що складає приблизно 8% від загальної ваги.
Вітаміни та мінерали
Броколі корисна тим, що містить безліч вітамінів і мінералів, включаючи фолієву кислоту, калій, марганець і вітаміни С і К1.
Якщо підсумувати все перераховане, то броколі є необхідною складовою корисного та збалансованого харчування.