Кабачок або цукіні часто вважають овочем, проте з ботанічної точки зору він класифікується як фрукт. Цей овоч – чудова складова літнього раціону, який із сімейства гарбузових, розташований близько із динями та огірками
Цей диво-овоч виник в Північній Америці, а саме — в Мексиці. Місцеві індіанці вирощували та вживали в їжу кабачок ще задовго до нашої ери.
Кабачок і справді має багато переваг, які сприяють поліпшенню травлення та підтримують шкіру здоровою. Він належить до дієтичних продуктів через свою низьку калорійність, тому користь йде від будь-якого кольору і сорту кабачка. Основною складовою цього овоча є вода, яка становить майже 95% його складу, а також білки й вуглеводи.
Крім того, кабачок має деякі застосування в народній медицині, де його використовують для лікування різних хвороб, таких як застуда і болі. Проте варто додати, що не всі ці застосування підтверджені науковими дослідженнями.
Кабачок містить безліч вітамінів, мінералів і корисних рослинних сполук. Особливо багато поживних речовин (вітамін А) міститися у варених овочах.
Цікавий факт, що кабачок має в собі кільканадцять разів більше калію, ніж, наприклад, натрію.Таким чином кабачок допомагає нормалізувати в організмі водний баланс.
Також кабачок ідеально підходить для раціону діабетиків, адже має малу кількість вмісту вуглеводів.
Варто зазначити, що наступні корисні властивості кабачка ґрунтуються на загальних дослідженнях і не є медичними твердженнями:
Деякий час кабачки використовувалися для отримання соку (для профілактики захворювань органів травлення), а з його квіток готували відвари (лікування шкірних захворювань). Крім того, споживання цих продуктів від кабачка поліпшує стан судин, запобігає розвитку атеросклерозу і має заспокійливий ефект на нервову систему, особливо корисний для людей похилого віку.
Цей овоч також має унікальну властивість — зволожувальний ефект, тому його часто використовують як основний компонент у різних косметичних масках для обличчя. Власне м’яке начиння кабачка допомагає омолодити шкіру, покращити її колір та мікроциркуляцію крові, а також захищає шкіру від ультрафіолетового випромінювання.
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!