Користь смородини

Diana Litvinchuk

Updated on:

smorodina

Смородина — це дрібні, схожі на аґрус ягоди, які ростуть на кущах середнього розміру. Вони багаті вітамінами та мінералами, такими як вітамін С, магній, фосфор і калій, серед інших поживних речовин. Чорна смородина є одним із ягід, які є з найвищою антиоксидантною активністю та має ряд переваг для здоров’я. Крім того, смородина також має протизапальну, антисептичну, антимікробну дію, багата клітковиною та корисна для зору.

Переваги смородини для здоров’я:

Смородина зміцнює імунітет

Чорна смородина корисна тим, що вона зміцнює імунітет організму та допомагає ефективніше боротися із вірусами та інфекціями, тобто таким чином поїдання цієї ягоди може запобігти різним хронічним хворобам. Також згідно з дослідженнями, смородина особливо корисна для жінок у постменопаузі з коронарною хворобою.

Смородина покращує стан шкіри

Смородина корисна для загоєння ран на вашої шкіри та її покращення, адже вона містить вітамін С, саме він бере участь у синтезі. Вітамін С у поєднанні з вітаміном Е також відповідає за захист вашої шкіри від ультрафіолетових променів.Вміст міді та Вітаміну С у смородині відомі своїми властивостями проти старіння, оскільки він стимулює вироблення колагену в шкірі.

Смородина корисна, як протизапальні ліки

Чорна смородина може зменшувати симптоми запальних захворювань. Вітамін С у смородині також допомагає засвоювати залізо, яке має протизапальну дію.

Смородина корисна для втрати ваги

Смородина корисна тим, що багата на клітковину та глюкозу. Поїдання смородини допоможе вам довше відчувати ситість і зменшить відчуття голоду. Таким чином, це може допомогти вам у схудненні.

Смородина корисна для діяльності мозку

Чорна ягода агата магнієм, необхідним для нервової передачі. Згідно з дослідженнями, дефіцит магнію може призвести до мігрені, інсульту, тривоги та депресії, проте поїдання смородини може зменшити цей ризик.

Смородина корисна для підтримки здоров’я серця

У смородині міститься багато корисних вітамінів та мінералів, які допомагають знизити артеріальний тиск. Також поїдання смородини, може уповільнити згортання крові у ваших кровоносних судинах та знизити ризик серцевих захворювань.

Смородина покращує здоров’я легенів

Відомо, що чорна смородина покращує стан легенів та може запобігати запаленню захисної оболонки під час інфекції. Якщо ви хворієте на астму, то поїдання смородини може полегшити її.

Смородина корисна для очей

Ця ягода через вміст антиоксидантів може сприяти притоку крові до очей та знімає втому.