Кето дієта – це режим харчування, у якому 80% раціону становлять “здорові жири”, а кількість вуглеводів зводиться до мінімуму
Чим вирізняється кето дієта
Цей режим харчування не передбачає голодування. Дозволяється споживати цільну їжу (мясо, овочі, риба) та рослинні олії у нормальній кількості. Головне, аби в раціоні переважали продукти з високим змістом “здорових” жирів, адже вони повільно перетравлюються і надовго забезпечують відчуття ситості. При їх споживанні ви скоротите кількість калорій без жодних зусиль, оскільки рідше хотітимете їсти. Це дієта, якої можна дотримуватись довго і з задоволенням.
Звідки з’являється результат
Причина зайвої ваги – це надлишок інсуліну в організмі. Цей гормон відповідає за накопичення жиру. Якщо він є в тілі, організм жир не спалює. Кето дієта виправляє рівень інсуліну та приводить його в норму.
Користь кето дієти
- виведення жиру з печінки;
- зменшення внутрішнього жиру навколо органів черевної порожнини;
- зниження рівня вільних радикалів, що є свого роду окисненням тканин;
- зменшення запалень і збільшення рівеню кисня в організмі;
- покращення роботи клітин головного мозку, розумових здібностей, уваги, пам’яті, концентрації;
Основний принцип кето дієти – стати здоровим, щоб схуднути, а не худнути, щоб стати здоровим.
Чи це смачно?
Для кето дієти розроблено безліч аналогів звичних для всіх страв. Від різноманітних десертів і випічки, до фастфуду. Вуглеводів там мало, але можна насолодитись смаком їжі, не вживаючи при цьому доданий цукор.
Протипоказання
Дієту не варто починати при:
- Вагітності;
- Інсулінорезистентності;
- Цукровому діабеті будь-якого типу;
- Захворюванні нирок;
Дієта особливо небезпечна для людей, що мають проблеми з гормоном пролактином. Через відсутність у раціоні вуглеводів, може бути порушений обмін статевих гормонів. Тому перед початком кето дієти обов’язково проконсультуйтесь з лікарем.
Аби дізнатися, як перейти на кето дієту, читайте нашу наступну статтю.