Завантаження. Будь ласка, зачекайте...

Як впливають гормони на апетит


gormon_golovna.jpg (35. Kb)

Гормонів існує безліч: ви напевно чули раніше і про гормон щастя, і про чоловічий гормон – тестостерон, і про гормон інсулін – знижує рівень глюкози в крові. У регулюванні нашого апетиту беруть участь такі гормони: естроген, тестостерон, лептин, кортизол, ґрелін. Ми детально розглянемо вплив кожного гормону на апетит.

Гормони, які впливають на апетит

Естроген

Естроген - гормон справжніх жінок. Низький рівень естрогену в організмі веде до депресії і дратівливості. Тому в цей період потрібно додати до раціону висівки, овочі і боби - так ви зможете повернути свій гарний настрій.

Велика кількість естрогену в чоловічому організмі призводить до ожиріння.

estrogen.jpeg (50.61 Kb)

Тестостерон

Незважаючи на те, що цей гормон вважається чоловічим, в малій кількості він присутній і в жіночому організмі. Гормон відповідає за регуляцію ваги, зростання м'язової маси і навіть статевий потяг. Якщо рівень цього гормону в крові дуже високий, виникають неабиякі проблеми з чистотою шкіри. А якщо занадто низький - з'являється тенденція до набору маси тіла. Для того щоб балансувати між цими двома крайностями і тримати свій тестостерон в нормі, потрібно всього лише регулярно займатися фізичною активністю і включати в свій раціон більше багатих на клітковину і цинком продуктів, різну зелень і корисні насичені жири, які містяться, наприклад, в авокадо.

testosteron.jpg (37. <script async src= Kb)" />

Читайте також: Street workout - молодіжний вуличний спорт

Ґрелі́н

Ґрелі́н - гормон голоду, він збуджує апетит і збільшує частоту прийомів їжі, тому перед їжею його концентрація в організмі висока, а після - низька. Саме він викликає страшний голод у всіх, хто сидить на жорстких дієтах. Щоб обдурити почуття голоду і змусити свій організм виробляти цей гормон не так активно, намагайтеся їсти більше овочів, салатів і супів - продуктів з великим об'ємом, за рахунок якого настає тривале почуття насичення. З віком рівень гормону в крові збільшується і, як наслідок, сприяє набору маси.

grelin.jpg (20.01 Kb)

Лептин

Лептин - гормон насичення, він регулює енергетичний обмін в організмі і пригнічує апетит, тому низький рівень лептину в крові призводить до ожиріння. Для того щоб лептин в вашому організмі поводився добре, намагайтеся не пропускати тренування і правильно харчуватися, виключаючи з раціону шкідливі жири, додаючи більше нежирних сортів м'яса і риби, овочів, фруктів.

leptin.jpg (37.08 Kb)

Кортизол

Гормон кортизол регулює вуглеводний обмін нашого організму, але найбільше він відомий як гормон стресу: його рівень в крові піднімається, коли ми потрапляємо в якусь стресову ситуацію. Якщо ми занадто часто недосипаємо або перевтомлюватися, рівень кортизолу підвищується, а ми відчуваємо гостре почуття голоду. Щоб привести в норму кортизол, намагайтеся просто вести здоровий спосіб життя: харчуйтеся дрібно і часто (голод - той ще стрес для організму), висипайтеся, відмовтеся від продуктів, що стимулюють синтез кортизолу (алкоголь, кава, білий цукор

kortizol1.jpg (31.07 Kb)

Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 
Про здоров'я

Схожі публікації