Яких лікарів важливо відвідати перед заняттями спортом

Катерина

Updated on:

inf1

Довідка від лікаря – обов’язкова вимога для занять в будь-якому фітнес-клубі. Чесно отримують цей документ – одиниці, а інші просто купують без необхідних обстежень.

Результат такого підходу сумно відомий: щорічно в світі під час тренувань помирають тисячі спортсменів-любителів. Але, здавалося б, якщо людина відчуває себе здоровою, навіщо йому витрачати час і сили на оформлення довідок? Правда, лікарі з такою позицією категорично не погоджуються.

Виявити приховані патології і спрогнозувати ризики дозволяє комплекс досліджень, який повинен включати в себе:

1. Аналізи крові (загальний і біохімічний)

Допоможуть виявити патологічні процеси, що відбуваються в організмі.

2. Діагностичний навантажувальний тест

Дослідження здійснюється на спеціальному медичному обладнанні, що дозволяє оцінити роботу серця при навантаженнях. Навантажувальний тест уточнить, чи є проблеми з кровопостачанням серця, встановить наявність прихованих порушень ритму, які не з’являються в спокої, а також покаже, як реагує артеріальний тиск на навантаження.

fitnesss

3. Ультразвукова діагностика серця

УЗД серця – ключовий метод діагностики для новачків. З його допомогою лікар зможе візуально оцінити будову серця і великих судин, вирішити питання про наявність чи відсутність органічної проблеми, яка може бути перешкодою до виконання навантажень. А також це дозволить сказати, чи достатньо добре скорочується серце в спокої.

Дивіться також як робити розминку перед пробіжкою.

4. УЗД судин

Це відповість на питання про стан судинної стінки, і прохідності судин. Існують ряд патологій, які пацієнти на перших етапах суб’єктивно не відчувають.

Ультразвукова діагностика здатна виявити аневризм. При аневризмі протипоказані будь-які фізичні навантаження, оскільки навіть найнезначніші з них підвищують артеріальний тиск і збільшують вплив на стоншену судинну стінку. Це може спричинити розрив аневризми і раптову смерть.

Будь-яка фізична активність провокує збільшення частоти серцевих скорочень і підвищує артеріальний тиск. Різкий підйом небезпечний розвитком такого невідкладного важкого стану, як гіпертонічний криз. Він може проявлятися у вигляді запаморочення або втрати свідомості, при цьому патологічному стані підвищуються ризики розвитку інсульту та інфаркту.

5. МРТ хребта

Необхідно пройти перед початком занять ним людям, які планують силові навантаження, і всім, кого турбують болі в спині. МРТ дозволяє виявити запальні і пухлинні зміни хребців, м’яких тканин, наявність утисків і гриж міжхребцевих дисків. Якщо ці проблеми не виявити до початку занять, можливі гострі і ниючі болі, защемлення.