Кожен може отримати користь з розвитку сили, але для атлета успіх – це не тільки бути сильним в тренажерному залі. Якщо ви пауерлифтер, то присідайте і робіть станову тягу. Якщо ви штангіст, то виконуйте ривки і поштовхи знову і знову. Але якщо ви спортсмен, який хоче стати сильнішим, при цьому зберігши інші критично важливі якості, такі як потужність, швидкість, мобільність і загальна атлетичного, то для вас підійдуть наступні вправи.
Фронтальні присідання
Якщо ви спортсмен, то вам потрібні сильні квадріцепси. Квадріцепси критично важливі не тільки для поліпшення вертикального стрибка, але і для правильного приземлення, зупинки та зміни напрямку руху. Однак квадріцепси – це тільки початок. Фронтальні присідання є приголомшливою вправою і на передні м’язи корпусу.
Якщо у вас слабкі м’язи преса, відпрацюйте 2-3-місячний цикл фронтальних присідань, і ви будете здивовані. Фронтальні присідання також покращують мобільність. Ця вправа гарантовано підтримує мобільність коліна, стегнового суглоба і грудного відділу хребта.
Жим лежачи
Жим лежачи – ідеальна вправа для побудови сили верху тіла.
Віджимання
Яким би чудовим для розвитку верху тіла не був жим лежачи, у нього є свої недоліки. Жим лежачи не пов’язує в єдине ціле силу верхньої і нижньої частин тіла, а віджимання з опором роблять це. Правильно виконані віджимання з жорстким корпусом і нейтральним положенням спини чудово навантажать передній ланцюг м’язів.
Ще однією перевагою виконання віджимань замість жиму лежачи є стабільність в області лопаток. При виконанні жиму мета в тому, щоб відтягнути лопатки назад і вниз. Вони стабільні, але це дуже статичний вид стабільності. Віджимання ж аналогічні реальним спортивним рухам, так як вам доводиться активно контролювати положення лопаток.