Вправи, які необхідні для здоров’я

Катерина

Updated on:

Думаючи про вправи, ми часто уявляємо собі напружені фізичні навантаження на зразок бігу або їзди на велосипеді, які змушують нас важко дихати, червоніти і обливатися потом. Але аеробні навантаження – це лише один з видів вправ, і хоча вони необхідні для поліпшення фізичної форми, є ще три не менш важливих: силові тренування, вправи на рівновагу і розтяжка.

roztyazhka4tipi

Кожен вид тренувань по-своєму важливий. За словами експертів, для найкращої форми і найменшого ризику травм необхідно поєднувати всі чотири.

. . . . . .

Аеробне навантаження

Аеробне навантаження – наприклад, біг, плавання або танці – це фізична активність, при якій посилено працює серцево-судинна система. Аеробіка прискорює серцевий ритм і змушує вас частіше дихати. Вона ж допомагає знизити ризик серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу та підвищеного кров’яного тиску. Вона навіть може зменшити ризик захворювання на рак.

aerobnetrenuvannya4tipi

Силові вправи

Силові вправи, такі, як робота з обтяженнями, віджимання і вправи на прес, навантажують м’язи за допомогою опору (наприклад, гантелей або вашої власної ваги). Цей вид вправ збільшує суху м’язову масу, що особливо важливо для скидання ваги, оскільки м’язова тканина спалює більше калорій, ніж будь-яка інша.

grudkaschaemo

Вправи на рівновагу

Вправи на рівновагу покращують вашу здатність контролювати і стабілізувати своє положення в просторі. Цей тип тренувань особливо важливий для літніх людей, оскільки з віком координація погіршується. «Однак тренування на рівновагу можуть бути корисні всім, особливо людям, які набрали або втратили вагу, і вагітним жінкам, оскільки і те, і інше змінює центр ваги», – говорить Дрю.

Розтяжка

Вправи на гнучкість розтягують м’язи і можуть збільшити амплітуду руху суглобів. Вони покращують гнучкість і зменшують ризик травми в процесі занять спортом і в повсякденній діяльності.

4tipi_vprav

В ідеалі, потрібно включати в свої тренування всі чотири види вправ.