Молодіжний вуличний спорт

Катерина

Updated on:

Фітнес-зал – допомагає багатьом підтримувати себе у формі і вести здоровий спосіб життя. Однак не у всіх є бажання ходити в дорогі фітнес-зали та купувати щомісячні абонементи.

stritmolod

У глибинах американських бідних районів зародилася культура здорового способу життя, яка зараз популярна навіть в українських селах. Street workout – вид спорту, яким можна займатися навіть на вулиці.

Ідея street workout неймовірно проста: виходь і займайся на всьому, що підходить – на турніках, бетонних парканах і залізних перилах.

І якщо в 90-х цей рух не був ні організація, ні ідеологія, то вже в 2000 році в США з’явилася перша workout-команда Bartenders, яка популяризує рух і зробила його публічним. Як організатори вуличних занять, так і місцева влада – всі прекрасно розуміли, що енергію молоді краще направити в русло спорту, а не криміналу. І вже на початку 2000-х в американських містах починають активно будуватися вуличні спортмайданчики, де може займатися кожен бажаючий.

Особливості workout-майданчиків

Street workout – це по суті та ж силова гімнастика, тільки в непрофесійному середовищі і на звичайних турніках. Але навіть у таких майданчиків є власні особливості, які допомагають всім, хто займається, відчути себе частиною професійного спорту:

– каучукове покриття;

– закруглені кінці снарядів;

– турніки різного рівня;

– безпечні відстані між перекладинами.

stritmolod2

. . . . . . .

Популярність вуличного спорту привела до того, що довелося якось налагодити систему оцінки спортсменів на різних змаганнях. Street workout – це не тільки вуличні заняття, але і можливості для самореалізації.

Street-workout в останні роки став популярним і в Україні – і, що головне, не тільки у великих містах, але навіть в невеликих селах. Вулична гімнастика стає чудовою альтернативою поганому дозвіллю – більше ніякого алкоголю.