Як гормон сну впливає на наш настрій і вагу

Катерина

Updated on:

Щоб добре виглядати і чудово себе почувати, важливо відмовитися не тільки від своїх шкідливих звичок і перестати вести малоактивний спосіб життя, а й почати висипатися.

gormon_snu

Зміна часових поясів при авіаперельотах, тривалий денний сон і безсонні ночі здатні порушувати біоритми. Тому сьогодні поговоримо про гормон сну – мелатонін.

Мелатонін – це гормон антистрес, оскільки під час сну організм відновлює свої сили (починаючи від нервової і закінчуючи м’язовою системою). Крім того, він працює на зменшення жирового прошарку і є гормоном anti-age, тобто довше зберігає молодість шкіри.

. . . . . .

Мелатонін запускає механізми нашого з вами настрою і апетиту: згадайте, як після недосипу з’являється звірячий апетит, та й настрій, м’яко кажучи, так собі … Коли світло перестає потрапляти на сітківку, серотонін перетворюється в мелатонін.

Дивіться також: Як робити розминку перед пробіжкою

Мелатонін, потрапляючи в кров, готує наш організм до переходу в режим сну і цьому процесу заважати не можна. Мелатонін виробляється тільки в повній темряві (якщо доводиться спати при світлі, скористайтеся пов’язкою на очі). Яскравий білий світ зупиняє секрецію мелатоніну, тому перед сном не можна користуватися телефонами, планшетами та іншими пристроями.

Що робити, щоб висипатися

Лягайте спати рано і вставайте, відповідно, рано. Доповніть свій раціон їжею, яка багата триптофаном ( сир, риба, бобові, гриби, сушені фініки, арахіс, кунжут, кедровий горіх, йогурт, банани), так як він сприяє синтезу мелатоніну. Крім того, мелатонін випускається і у вигляді таблеток. Його відносять до категорії харчових добавок, а тому продають без рецепта. Гормон приймають за 10-15 хвилин до сну.

Не нехтуйте своїм сном! Спіть по 7-8 годин, що б не було!