Неймовірна гнучкість

Катерина

Updated on:

Чи замислювалися ви про те, що гнучкість – синонім здоров’я і краси? Фахівці стверджують: незалежно від віку, статі, спортивного досвіду вона потрібна абсолютно всім.

gnuchkist

Фітнес-лікарі попереджають: працювати над розтяжкою треба починати вже з 6-7-річного віку. У молодших школярів в цей період рухливість суглобів і еластичність м’язів досить висока. І якщо регулярно займатися, набутий рівень гнучкості може зберегтися і до літнього віку. Плюс до цього вдасться уникнути розвитку сколіозу і отримати здорову та красиву поставу.

. . . .

Еластичність зв’язок і рухливість суглобів – важливі складові вашої гнучкості. Одні і ті ж вправи дозволяють впливати як на м’язи, так і на суглоби, до яких вони кріпляться. До речі, зв’язки краще тренувати до занять, коли м’язи ще не розігріті і погано включаються в роботу. А ось приступати до вправ на м’язи найкраще після хорошої розминки.

Дивіться також: Як робити розминку перед пробіжкою

Під час розтяжки підсилюється приплив крові до м’язів. Вони краще насичуються поживними речовинами і киснем.

Розтяжка допомагає зберегти ваші суглоби, зв’язки і м’язи здоровими і еластичними протягом усього життя, знижуючи ймовірність травм і розтягувань.

Розтяжка розвиває координацію і знімає напругу в м’язах.

Розтяжка робить ваше тіло більш гнучким, привабливим і молодим.

gnuchkist2

Перш ніж приступити до розтяжки, відвідайте фітнес-лікаря. Якщо ви відчули під час тренування дискомфорт – болі в районі ліктьового суглоба, помітили почервоніння шкіри – негайно припиніть тренування. Можливо, у вас виникло розтягнення або розрив зв’язок.

Виконувати вправи ривками не можна – можна отримати травму зв’язок. Розтяжку потрібно робити повільно. Слідкуйте за диханням: на вдиху напружуємо м’язи, на видиху розслабляємо.