5 міфів про схуднення

Катерина

Updated on:

Якщо ви хоч раз замислювалися про схуднення (а ви ж робили це, зізнайтеся), то напевно стикалися з величезною кількістю суперечливої інформації! Кожен день виникають нові гіпотези про те, що потрібно їсти, пити і як взагалі жити, щоб попрощатися із зайвими кілограмами.

5mifivshud

Міф 1: Щоб схуднути, потрібно харчуватися часто і дрібними порціями

Більшість тих, хто худнуть дотримуються цього правила, щоб скинути вагу. Обгрунтування: маленькі порції прискорюють обмін речовин і сприяють схудненню. Насправді подібні заяви досі не підтверджені на практиці. А недавні дослідження показали, що для організму немає різниці в кількості прийомів їжі. З точки зору метаболізму і витрати калорій має значення лише кількість спожитих калорій, а не частота споживання.

Міф 2: Сніданок – це найважливіший прийом їжі

«Сніданок з’їж сам, обідом поділися, вечерю віддай ворогові …». Всі знають цю приказку. Частково вона вірна, але тільки частково. Так, у сніданку немає нічого поганого, але його значення для схуднення сильно перебільшене.

Є люди, які ні в яку не можуть снідати. Гвалтувати себе не варто. Ви спокійно можете поснідати і через 2 години після пробудження. Що стосується вибору продуктів, то замість чистих вуглеводів набагато краще включати в сніданок ще білки і жири.

Міф 3: Їсти після 18:00 не можна

Один з улюблених міфів. Насправді, організму все одно, їмо ми вранці або ввечері, йому важливо лише кількість калорій.

Дивіться також: Як робити розминку перед пробіжкою

Міф 4: Якщо робити вправи, то можна схуднути без жодних змін в харчуванні

Щоб спалити калорії, які містяться в невеликому шоколадному батончику, потрібно активно тренуватися протягом 30 хвилин. А щоб «розплатитися» за бургер з картоплею фрі вам доведеться пробігти близько 10 км! Фізична активність працює тільки разом зі зміною раціону харчування, інакше ваша вага просто буде стояти на місці.

Міф 5: Існують диво-продукти, від яких люди різко худнуть

Жоден продукт не може спалювати жир в таких обсягах, щоб людина почала худнути. В зеленій каві міститься багато корисних речовин, але з схудненням це ніяк не пов’язано.

І окремо для фанатів чаїв для схуднення. Найчастіше їх ефект зниження ваги обумовлений сечогінною дією, а це значить, що зайві кг йдуть за рахунок води, а разом з нею ще й вітаміни і мінерали вашого організму.