Період реабілітації після травми – це не час для активних тренувань, але відновлення не повинно заважати збереженню фізичної форми. Як відновитися і не упустити основні показники?
При наявності звички і режиму підтримувати себе у формі буде просто, поки тіло перебуває в здоровому стані. Після перенесеної травми всі сили повинні бути спрямовані на відновлення, людина не може дозволити собі тренуватися так само інтенсивно, довго і наполегливо, як раніше. Чи можна підтримувати форму під час реабілітації?
Період реабілітації можна і потрібно використовувати для підтримки форми, а також для роботи над помилками. В аматорському спорті травми трапляються по типовим причинам – порушення техніки, неправильний вибір взуття, нерівна постава, перенапруження. Після перенесення травми потрібно будувати свій режим навколо даних рекомендацій, тоді повернення до звичного режиму відбудеться досить швидко.
Розтяжка
Якщо вправи на розтяжку НЕ будуть навантажувати пошкоджену частину тіла, то вони не будуть мати протипоказань. Підвищення еластичності м’язів спини і кінцівок сприятиме зміцненню сполучних тканин. При виконанні розтяжки всі тканини організму одержують більше кисню і поживних речовин, посилення харчування прискорює відновлення.
Правильний вибір взуття
Важливий для будь-яких тренувань, але особливо значущий під час реабілітації після травми нижніх кінцівок або спини. Мова йде не тільки про тренувальне, але і про повсякденне взуття, воно повинне добре облягати кісточку і знімати напругу з суглобів і сухожиль. Нормалізація навантажень на ноги і спину дозволить залишатися активним і забезпечить безперешкодне відновлення.
Дивіться також: Як робити розминку перед пробіжкою
Посилення харчування вітамінами
Спазми і судоми в м’язах часто виникають через брак поживних речовин – вітамінів і електролітів. Найважливішу роль відіграють магній і калій, вони необхідні для правильного скорочення м’язів і обміну речовин між клітинами. Магній можна отримати з листяних овочів темно-зеленого кольору і мигдалю, калій міститься в авокадо, бананах і солодкій картоплі. У разі нестачі обидва елементи слід вживати у вигляді харчових добавок.
Работа над помилками
Якщо причиною травми стала технічна помилка, то в період реабілітації потрібно приділити особливу увагу на її виправлення. Кращий шлях виправлення помилок – це робота з професійним тренером. Після того, як травма залишиться позаду, важливо повернутися до повноцінних тренувань з твердим розумінням того, в якому положенні тіло повинно знаходитися при виконанні тої чи іншої вправи.