Як правильно дихати при віджиманні

Катерина

Updated on:

Всі види віджимань відносяться до жимових вправ, тому дихання під час віджимань – принциповий момент, без якого неможливе правильне виконання цієї вправи. Сьогодні ми розберемося, як правильно дихати при віджиманні від підлоги і на брусах і чому це так важливо.

vidzhimannya_1

Який би вид віджимань ви не виконували, відбувається навантаження на всі м’язи плечового пояса. Основна частина навантажень припадає на грудні м’язи, плечі і трицепси. У стані статичної напруги перебувають м’язи черевного преса і сідниці. При опусканні тіла вниз м’язи розтягуються, при підйомі – скорочуються. При цьому важливо утримувати спину прямою, не піднімати сідниці вище рівня попереку і, звичайно, стежити за частотою дихання. Тільки тоді ви досягнете правильної техніки виконання віджимань.

Як правильно дихати при виконанні віджимань

Прийміть упор лежачи, почніть згинати лікті і опускатися вниз. В цей час робіть вдих. Він повинен бути плавним, бажано розтягнути його на весь час проходження негативної фази руху. Рекомендується робити вдих через ніс. Видих повинен бути більш різким, робіть його в момент підйому. У цей момент вам буде зручніше видихати через рот.

Помилки дихальної техніки

Крім повної затримки дихання, багато спортсменів допускають наступні помилки при виконанні віджимань:

– Неправильно поставлені фази дихання (видих робиться при опусканні, а вдих – при підйомі);

– Постійне дихання через рот.

Перша проблема може бути пов’язана з самого початку неправильно поставленої технікою виконання вправи. Організму некомфортно працювати при такому темпі дихання. Це буде призводити до підвищення внутрішньочерепного тиску і запаморочення. Саме тому на початкових етапах силового тренінгу рекомендується звернутися до досвідченого персонального тренера. Він допоможе вам уникнути маси помилок, які ви, швидше за все, допустите при самостійному вивченні вправ.

Друга проблема не так серйозна, як попередня, але вона допоможе вам істотно поліпшити наявний результат. Респіраторна система людини влаштована таким чином, що вдих через ніс «захоплює» більше повітря, отже, ваші м’язи отримають більше кисню, який необхідний їм для роботи.