Віджимання на брусах виконуються наступним чином: спортсмен приймає початкове положення – упор на прямих руках між брусами. Триматися треба за допомогою нейтрального хвата (долонями до себе). Тепер на глибокому вдиху необхідно поступово зігнути лікті, опускаючись вниз. “Глибина” опускання залежить, перш за все, від сили і гнучкості спортсмена. Опинившись в нижньому положенні, слід зробити секундну паузу і почати плавно підніматися.
Роблячи навантаження на тріцепси, при опусканні слід тримати руки ближче до тулуба. В сторони лікті розводити не треба, при згинанні вони повинні бути спрямовані назад. Ноги спортсмена залишаються прямими, підборіддя підняте, допускається лише мінімальний нахил вперед. Буває, що відстань між брусами перевищує ширину плечей спортсмена – це знімає з тріцепсів частину навантаження, переводячи її на груди.
Роблячи навантаження на груди, потрібно під час опускання постаратися розвести лікті в сторони, а також зігнути коліна і нахилитися вперед. Таким чином спортсмену вдасться активно задіяти великі грудні м’язи, що покривають поверхню грудей. Ще один спосіб задіяти цю групу м’язів полягає в розширенні хвата.
Широкий хват сам по собі сприяє розведенню ліктів, тому спортсмену не доведеться прикладати додаткових зусиль для цього. Однак тут потрібно знати міру – надмірно широкий хват може привести до травмування суглоба.
Віджимання на брусах необхідно додати в свою тренувальну схему. Для будь-якого спортсмена це дуже ефективна вправа. Початківцям рекомендується виконувати віджимання на початку тренування. Оптимальна кількість повторень для спортсмена – 8 – 15. Спочатку виконувати вправу потрібно без обтяжень.