Вагітність — надзвичайно складний період для жінки як фізично, так і психологічно. Майбутні мами стикаються зі значним тиском з боку суспільства. Мова йде про різні забобони, пов’язані з тим, що можна робити протягом цих дев’яти місяців, а що ні. Існує безліч міфів, пов’язаних із харчуванням та виконанням різних побутових справ.
Дійсно, деякі заборони є слушними, і дотримання яких має бути обов’язковим. Втім, найбільше суперечок точиться стосовно фізичної активності під час вагітності. Дехто вважає, що жінка має ледь не пролежати всі дев’ять місяців. Хтось навпаки впевнений, що можна займатись в спортзалі на повну. Тож де істина?
Сабрена Джо, докторка філософії, старша директорка з науки та досліджень Американських фізичних вправ, виділяє декілька основних міфів стосовно фізичної активності під час виношування дитини.
Міф №1: Під час вагітності неприпустимо качати м’язи живота
На перший погляд, ця думка звучить доволі переконливо, адже основне навантаження під час подібних вправ іде на живіт. Однак насправді качання пресу може неабияк стати в нагоді.
Багато базових рухів є корисними і можуть сприяти підготовці до пологів і швидшому відновленню після них. Під час цих вправ жінка працює над глибоким диханням, розвиває поперечні м’язи черевної порожнини. Крім цього, подібна активність сприяє зміцненню серцевини і тазового дна. Втім, варто бути обережним із прокачуванням пресу, оскільки надмірні навантаження аж ніяк не принесуть користі вагітній та дитині.
У другому та третьому триместрах вагітності рекомендується обмежити час, який ви проводите лежачи на спині під час виконання базових вправ або інших дій. Однак, якщо ви не відчуваєте запаморочення чи інших негативних симптомів, короткі періоди лежачи на спині є прийнятними.
Міф №2: Не можна виконувати вправи з високим навантаженням
Здебільшого у таких випадках мова йде про біг. Тут важливо враховувати індивідуальну складову. Умовно, якщо до вагітності жінка активно займалась спортом, і бігом в тому числі, немає необхідності повністю відмовлятись від подібної фізичної активності.
Попри це, слід дуже уважно слухати своє тіло і реагувати на його сигнали, такі як біль у стегнах або спині, втрата контролю над сечею, відчуття «важкості» чи тиску в області тазового дна після фізичних навантажень. У випадку виникнення будь-якого з цих симптомів, важливо негайно змінити свою активність.
Міф №3: Фізичні вправи можуть стати причиною зневоднення та перегрівання організму
Дійсно, перегрівання та зневоднення можуть виникнути у разі, якщо температура тіла підвищилась до небезпечного рівня. Причиною цьому може бути відвідування сауни, гарячих ванн або бані, де висидіти складно не тільки вагітним. А ось заняття спортом не сприяє аномальному підвищенню температури. Втім, варто пам’ятати, що задля уникнення зневоднення, майбутня мама має підтримувати свій водний баланс за допомогою регулярного прийому води.