Як тримати себе в тонусі під час подорожі?

Зуєва Анастасія

як тримати себе в тонусі в подорожі?

Відпустка — це, ймовірно, одна з найбільш очікуваних подій для кожного, хто працює або навчається. Дехто віддає перевагу проведенню часу вдома перед екраном ноутбука, а хтось рахує хвилини до відправлення потяга для подорожі в інше місто. Обидва варіанти мають право на життя, оскільки відпочинок — це індивідуальні поняття, і кожен знаходить його в різних речах.

Попри це, подорожувати потрібно вміти, аби в подальшому не почуватись втомленим після відпочинку. Ловіть декілька порад про те, як не зашкодити своєму здоров’ю в поїздці.

Продумайте все завчасно


Існує приказка про те, що як Новий рік зустрінеш, так його і проведеш. В контексті подорожей вона також доречна. Для того, щоб мінімізувати втому від перебування в дорозі, варто максимально розгрузити день від’їзду. Не відкладайте збір валізи на останній день, приготуйте сухпайок для поїздки та одяг з вечора.

Попри те, що вищезгадані поради є доволі очевидними, не всі люди прислухаються до них. В результаті, вони застрибують в потяг або в автобус за хвилину до відбуття, а цілий день до цього стресували. Через це перенавантажується нервова система, що у свою чергу може викликати головні болі та погіршення сну.

Stay hydrated!


Певна річ, що у повсякденному житті не можна забувати про прийом води. В середньому варто випивати від 2 до 3 літрів на день. Під час подорожей вкрай важливо піклуватися про достатнє споживання рідини. Головна причина в тому, що саме вона допомагає уникнути проблем, пов’язаних із зневодненням організму в несприятливих умовах мандрів.

Регулярне пиття води сприяє кращій адаптації до нових обставин, підтримує травлення при зміні харчування, посилює імунітет в місцях скупчення туристів та дозволяє зберегти активність і здатність концентруватися на враженнях.

Обирайте для подорожі снеки грамотно

Чи знайоме вам відчуття переїдання під час подорожі? Це не дивно, оскільки здебільшого люди беруть в дорогу вже готові продукти, які є доволі калорійними та не поживними. Тож ловіть поради, які допоможуть уникнути цього.

Оптимальним вибором для снеків в дорогу є натуральні продукти без цукру та шкідливих добавок. Сухофрукти, горіхи, насіння забезпечать організм корисними речовинами. Варто обирати білкові снеки на основі горіхів і злаків, що створюють відчуття ситості. Не можна забувати про свіжі соки та фрукти, які допоможуть залишатися гідратованим. А ось цукерки, чіпси та інші шкідливі перекуси краще замінити на корисні альтернативи.

Мийте руки

Не подумайте, що перед вами підбірка порад для маленьких дітей, яким постійно потрібно нагадувати про гігієну рук. Справа в тому, що під час подорожей люди намагаються побачити все і одразу, а отже нерідко банально забувають помити руки, або ж не мають можливості це зробити. Візьміть за звичку постійно носити кишеньковий антисептик і буде вам щастя.

Сонцезахист — наше все

Не забувайте використовувати spf-креми, оскільки вони допоможуть вам уникнути сонячних опіків. Власне тут мова йде не лише про літні подорожі, але й поїздки під час інших сезонів, оскільки попри температуру на вулиці, сонячні промені можуть пошкодити вашу шкіру.

Фізична активність

Цей пункт особливо важливий для тих, хто на регулярній основі займається спортом. Навіть мінімальні тренування в дорозі допоможуть не втратити тонус м’язів і фізичну форму. Тож радимо прихильникам здорового способу життя попри усі труднощі мандрів все ж приділяти час бодай елементарним вправам. Адже це полегшить повернення до звичних спортивних навантажень по завершенні відпустки.

Для цього можна взяти в подорож легкі фітнес-прилади, такі як скакалка, гантелі або резиновий бандаж. Вони можуть вам допомогти виконувати різноманітні вправи в номері готелю чи навіть в кімнаті гостьового будинку.

П. С. Певна річ, що це порада для всіх, і навіть тих, хто не фанат спорту 🙂