Похід в сауну після тренування

Катерина

Updated on:

banya1

Найчастіше сауну використовують в якості зняття фізичного і морального навантаження, надмірної втоми після виснажливих спортивних занять. Вона надає тонізуючу дію. Але відразу по закінченню тренування паритися слід помірно. Краще зробити це трохи пізніше, щоб зменшити больові відчуття в суглобах і м’язах, поліпшити апетит, забезпечити здоровий сон і відновити сили. Розпарювання для підтримки спортивної форми має на увазі прямий вплив на серце і судини з метою поступового збільшення навантаження на них. Для цього вибирають певний режим, який залежить від ступеня, способів нагрівання та охолодження, частоти і чергування цих процесів, загальної тривалості всієї процедури і інтервалами між відвідинами.

Позитивний вплив

При регулярному відвідуванні сауни спостерігаються позитивні зміни і в процесі обміну речовин, тонусі м’язів. Для спортсменів, які професійно займаються бодібілдингом, розробляється спеціальний комплекс процедур для підтримки форми і відновлення здоров’я, у складі якого є і сауна. Її результативність залежить від програми проведення, виду систематичних фізичних навантажень, обсягу тренувань, загального стану спортсмена, ступінь його стомлюваності, а також клімату, в якому проводяться тренування і змагання. При зміні характеру навантажень режим розпарювання так само необхідно міняти. До кінця ще не вивчена продуктивна методика поєднання розпарювання і інших відновлювальних процедур. Наукові дослідження в подальшому зможуть конкретніше розкрити всі його корисні властивості і дати поради щодо найкращого застосування після занять спортом.

saaan

Читайте також: Street workout – молодіжний вуличний спорт

Правила поведінки

Щоб досягти бажаної мети, важливо прислухатися до основних порад перед тим, як почати:

1.Перед розпарюванням бажано випити близько 1 л води, щоб уникнути зневоднення. Необхідно обмотати тіло рушником, сісти в максимально зручній позі, повністю розслабитися і спокійно дихати.

2.Залишатися в сауні більше 15-20 хвилин не рекомендується.

3.При значному підвищенні серцебиття, запаморочення, брак повітря або почуття тривоги, сауну потрібно терміново покинути.

4..По закінченню процедури потрібно розтерти тіло насухо, випити не менше 3 склянок води і трохи відпочити в нерухомому стані.

5.Рекомендована частота відвідування – не більш 3-х разів на тиждень.

6.Заборонено вживати алкоголь і ліки до, після і під час перебування в сауні, щоб не нашкодити своєму організму. Перед початком таких процедур краще проконсультуватися з лікарем, враховуючи індивідуальні особливості і можливі захворювання людини.

Про шкоду

Висока температура – своєрідний стрес для організму, відповідно є свої плюси і мінуси розпарювання, особливо після тренування. Так як в цей момент потреба в білках і вуглеводах збільшується для того, щоб відновити втрачену масу. Але відомо, що при підвищеній температурі сповільнюється синтез білка і глікогену, що зменшує доступ корисних речовин до м’язової тканини. Тому сауна може зашкодити процесу росту м’язів. Якщо основним завданням при занятті спортом є зниження ваги, то в цьому випадку вийде позбутися не від зайвого жиру, а від рідини. Тобто розпарювання – не засіб досягнення цієї мети. Тут можна навпаки нашкодити з зневодненням, яке супроводжується збоєм водно-сольового балансу, що уповільнює процес схуднення. Після перенесеної хвороби відвідування сауни має бути під контролем лікаря, оскільки неправильний режим або передчасне розпарювання може уповільнити видужання і привести до ускладнень. Але про повну заборону мова не йде, все залежить від індивідуальних особливостей. Не слід зловживати сауною і перебувати там тривалий час, тому що з потом організм втрачає і мінеральні речовини, необхідні для нормального функціонування органів. Все це потрібно враховувати при плануванні тренувального режиму, щоб сауна приносила користь, а не шкоду. Також не варто забувати і про серце. Не завжди після тренування потрібна додаткове навантаження. Так як при нерухомому стані в умовах високої температури пульс значно вище і серцебиття частіше, ніж під час виконання спортивних вправ.

banya_krasiva

Висновки

Чи можна після тренування відвідувати сауну? Всупереч всім аргументам «за» і «проти» кожен повинен вибрати те, що вважає найбільш прийнятним для себе. Розібравшись в основних моментах, можна прийти до висновку, що сауна після тренування – безумовно, не протипоказана, але є безліч нюансів, які потрібно враховувати, щоб не заподіяти шкоди своєму здоров’ю.