П’єр Дюкан розробив дієту, яка визвала гнів його колег. Суть його дієти – це їсти скільки хочеться, без зважувань порцій і рахування калорій. На сьогоднішній день дієта Дюкана є однією з найефективніших та найпопулярніших дієт у цілому світі. Основою дієти є білки. Дієта Дюкана є надзвичайно простою і призначена для людей, які мають зайву вагу. На відміну від більшості дієт, метод харчування Дюкана дозволяє не лише схуднути і позбутися зайвих кілограмів, але й закріпити отриманий результат. Дієта не призначена для людей які хочуть втратити 1-6 кілограм. Вона призначена для людей, які мають надмірну вагу.
Дієта складається з 4 етапів. Кожен з етапів розроблений на різних принципах і відрізняється результатом, але основою їх є білки. На етапі “Атаки” споживаються лише чисті білки, на “Чергуванні” – білкові дні змінюються білково-овочевими, на етапі “Закріплення” білки розприділені рівномірно, і на останньому етапі “Стабілізації” лише один день білковий. Доктор П’єр Дюкан написав також книгу рецептів “350 рецептів дієти Дюкана”, в якій присутні страви для чотирьох етапів, також всі страви підлаштовані до наших продуктів. За цією книжкою на кожному з етапів можна готувати чудові та смачні страви.
Під час дієти потрібно вживати багато води, так як люди помилково вважають голодом відчуття спраги. Також П’єр Дюкан забороняє їсти сильно солену їжу, так як вона провокує появу целюліту у жінок.
Під час дієти потрібно вживати продукти багаті білками:
– Телятину, за виключенням антрекоту і ребер.
– Телятину приготовлену на грилі.
– Домашній птах, за виключенням качок і гусей.
– Всі види риби, в тому числі з голубеньким забарвленням шкіри.
– Ракоподібні і молюски.
– Яйця, білок яких є чудовим прикладом чистого білка, за винятком жовтка, він містить багато жиру.
– обезжирені молочні продукти.
В загальному під час дієти можна вживати 100 продуктів, з яких 12 видів м’яса, риба, 16 видів морепродуктів, 8 видів м’яса птиці, 2 види яєць, 7 видів обезжирених молочних продуктів і 28 овочів.
…
Етап перший. Атака – викликає і стимулює втрату зайвої ваги за дуже короткий термін
Боротьба з надмірною вагою починається з «Атаки». На цьому етапі їсти можна виключно продукти багаті білком: так як вони мають складну структуру, і на їх перетравлення організм витрачає набагато більше сил і калорій, ніж в цих продуктах міститься.
Етап другий. Чергування – забезпечує регулярну втрату ваги і дозволяє досягнути правильної ваги
На етапі “Чергування” дозволяється вживати огірки, помідори і будь-які низькокалорійні овочі в сирому, вареному або запеченому вигляді, також обов’язково на столі повинні бути присутні висівки. Не можна їсти крупи, а також овочі, що містять високу кількість вуглеводів: картопля, кукурудза, горох. Готувати можна будь-які страви, не потрібно обмежувати себе в частоті прийому їжі або в її кількості. Єдина умова – чергувати білки і овочі через 3-5 днів. Втрата ваги на другому етапі становить 1 кг в тиждень.
Етап третій. Закріплення – 1 кілограм ваги закріплюється за 10 днів.
З етапу “Закріплення” починається поступове повернення до того раціону харчування, що був до дієти. До 100 продуктів додається хліб, макарони, картопля, рис, олія, фрукти (крім винограду і бананів), солодощі. Щодня обов’язково потрібно з’їдати 2-3 столових ложки вівсяних висівок і 3 чайних ложки меду. Один день в тиждень потрібно присвятити повністю білковій їжі.
Тривалість фази залежить від того, скільки кілограм до цього вдалося скинути: якщо 5 кг – то 50 днів, якщо 10 кг – то 100 днів. Крім того, за кожні 10 днів вдасться позбутися ще від 1 кілограма.
Етап четвертий. Стабілізація – закріплення досягнутої ваги при обов’язковій умові: один день в тиждень повинен бути строго білковий.
Завершальна стадія дієти Дюка включає дозволені продукти з першого етапу(«Атаки»). Як підтверджує практика доктора Дюкана, комплексний план забезпечує не тільки позбавлення від зайвих кілограмів, але і допомагає зберегти хорошу форму – за умови, що ви будете дотримуватися правильного харчування і вести активний спосіб життя.
Цей етап складається з трьох кроків:
-Раз в тиждень як і на етапі “Атака” харчуватись виключно білками.
-З’їдати по 3 столові ложки вівсяних висівок в день.
-Надавати перевагу сходам а не ліфту (більше ходити пішки).