Переваги і нюанси аквааеробіки для схудення

anna

Updated on:

plyusi-i-minusi-akvaaerobiki-dlya-shudennya

Виявляється, зовсім не обов’язково катувати себе дієтами і багатогодинним тренуванням в спортзалі заради того, щоб отримати фігуру своєї мрії. А тим більше витрачати кошти на всілякі масажери, сумнівні диво-таблетки, чаї та інші рекламні штучки. Все набагато простіше. Водна гімнастика або аквааеробіка для схуднення готова прийти на допомогу як власницям розкішних форм, які прагнуть підтримувати форму, так і всім жінкам, які бажають просто відмінно виглядати і чудово себе почувати. Адже аквааеробіка, яка набирає з кожним днем все більшу популярність, допомагає не тільки нормалізувати свою вагу, але і зміцнити здоров’я, поліпшити стан шкіри і зняти стрес.

Вправи в воді як ефективний засіб тренування спритності, швидкості, витривалості давно взяті на озброєння спортсменами. Для багатьох з них ці вправи ставали найважливішим елементом підготовки до різних змагань і Олімпійських ігор. Порівняно недавно загальне визнання отримала аквааеробіка для схуднення і підтримки всього організму в тонусі.

Переваги аквааеробіки для схудення

1. Серед безперечних переваг аквааеробіки можна назвати, перш за все, мінімальну травматичність – заняття у воді є найбезпечнішим видом фітнесу, займатися яким корисно навіть вагітним жінкам. Для аквааеробіки характерним є відсутність надмірного навантаження на суглоби і хребет.

2. Для тих, хто сумнівається, чи можна схуднути за допомогою аквааеробіки, розглянемо деякі факти. Виконуючи вправи у воді, доводиться долати додатковий опір – в 12 разів більший, ніж зазвичай – оскільки щільність води набагато більша за повітря. В результаті навантаження на м’язи стрімко зростає. Вправи у аквааеробіці виконуються в басейні, де температура води на 6-10 градусів нижча температури тіла, і організм змушений витрачати енергію на зігрівання. Тому ефективність занять у воді набагато вища, ніж у звичайних тренувань. Одне заняття в басейні прирівнюється до трьох в спортзалі.

3.Не можна обійти увагою і те, що аквааеробіка сприяє загартовуванню організму. А крім того, може служити відмінним засобом як для профілактики целюліту, так і для позбавлення від нього, завдяки чудовому масажному ефекту.

4. Безсумнівний плюс аквааеробіки в тому, що жінки, які соромляться своєї фігури, під час тренувань надійно сховані від чужих поглядів під водою.

Нюанси аквааеробіки для схудення

При всіх своїх плюсах аквааеробіка має свої нюанси.

По-перше, вправи розрізняються за ступенем складності, і вибір їх залежить від рівня підготовленості людини, яка займається (низький, середній, високий), а тому перші тренування в басейні варто починати під керівництвом тренера.

По-друге, тренування з аквааеробіки для схуднення можуть проходити на різній глибині – дрібній, середній і глибокій. Відповідно, якщо в двох перших випадках під час тренування людина стоятиме на ногах, то в третьому для втримання тіла на воді використовуються пояси. Середня глибина води вважається оптимальним варіантом для зміцнення м’язів живота і таза, спалювання зайвих кілограмів і позбавлення від целюліту.

По-третє, незважаючи на всю свою користь, аквааеробіка вимагає обережності від тих, хто має проблеми з серцем, розлади дихання або астму, ревматичні захворювання і т. д. Таким людям, перед початком занять потрібно порадитися з лікарем і довірити вибір навантаження досвідченому тренеру. При схильності до алергії сильно хлорованої води, басейнів краще уникати. Але це не привід позбавляти себе задоволення. Багато людей цілком успішно проводять тренування в озері, річці або морі. Проводять відпустку і виконують прості вправи – махи руками, ходьба, біг, вправи на гнучкість і т.д.