Правильне присідання відмінно зміцнює м’язи стегон, сідниць, пресу, квадріцепсів, спини і підколінні сухожилля. Плюс до всього присідання відмінно позначаються на балансі та координації. Помітили, що ми сказали саме «правильне присідання»? Зараз ми розповімо вам, як правильно присідати.
7 причин ніколи не уникати присідань
1. Підвищення рівня вироблення гормонів. Вправи, які змушують працювати все тіло, є потенційними стимуляторами вироблення таких гормонів, як тестостерон і гормон росту, необхідних для росту м’язів. Це відбувається тому, що вони залучають до роботи практично кожен м’яз тіла, що є сильним стимулом для зростання.
2. Зміцнення тулуба. Навантаження при присіданні йде зверху вниз, у вигляді гантелей або штанги, тулубу доводиться працювати двічі, щоб запобігти травмам і зберегти правильну стійку. Включення присідань зі штангою на грудях підвищує навантаження на тулуб і допомагає розвинути середню частину тіла.
3. Поліпшення гнучкості. При виконанні вправи на повну амплітуду, ви не тільки розвиваєте силу, ви також покращуєте гнучкість тіла. Глибокі присідання допомагають збільшити амплітуду руху стегон в цілому.
4. Зниження ймовірності отримання травм. Розвиток м’язів в області колінних суглобів – хороший спосіб знизити ймовірність отримання травм під час стрибків, бігу, будь-якої іншої активності. Присідання формують ваші сідниці. Використовуйте варіанти присідань на одній і двох ногах, що допоможе створити привабливий низ тіла.
5. Зміцнення низу тіла. Різні варіанти присідань є ключем до розвитку сили нижньої частини тіла. Присідання задіють кожен м’яз низу спини, змушуючи їх працювати злагоджено і розвиваючи їх як при реальних навантаженнях.
6. Збільшені вертикальні стрибки. Здатність потужно випрямляти ноги – ключовий фактор у поліпшенні вертикальних стрибків.Присідання надають силу м’язам ніг. Присідання не просто допомагають вам розвивати енергію, силу, вони допомагають її накопичувати. Включайте в тренування як «важкі» присідання для розвитку сили, так і «легкі», швидкі, для розвитку вибухової сили.
7. Підвищення загальної ефективності тренувань. Додайте кілька підходів з «важкими» присіданнями в тренувальну програму, і зрозумієте, повз чого ви проходили. Ця вправа, що включає в роботу все тіло, підніме частоту серцевих скорочень і швидко змусить ваші ноги «горіти». У вас залишиться більше часу на зміцнення м’язів тулуба або на розтяжку.