Присідати, присідати і ще раз присідати

Катерина

Updated on:

Хочемо зазначити, що не варто приймати присідання як негайний заклик до дії, однак вважаємо, що вам корисно буде ознайомитися з списком переваг звичайних присідань. Присідайте правильно і, можливо, ви отримаєте величезне задоволення від роботи на ноги на наступному тренуванні.

20prisidan_2

1) Присідання допомагають наростити м’язову масу всього тіла

Подібні вправи дозволяють не тільки розвинути ікри і підколінні сухожилля, але і допомагають іншим м’язам прогресувати. Збільшуючи вироблення тестостерону та гормону росту, присідання забезпечують підживлення організму, стимулюючи ріст м’язової маси.

2) Присідання допомагають спалювати жири

М’язи спалюють жири. Чим більше м’язів, тим більше жирів вони спалюють. Стимулюючи зростання м’язової маси, присідання допомагають спалювати більше жиру. Чим більше м’язів ви наростили на своєму скелеті, тим більше калорій ви будете спалювати під час тренування і відновлення. Якщо ви хочете схуднути – не потрібно нехтувати присіданнями.

3) Присідання неймовірно функціональні

Якщо раніше присідання вважалися вправами для добре підготовлених атлетів і професійних бодібілдерів, то сьогодні люди більше не бояться виконувати присідання, оцінивши всі переваги цієї вправи. Існує величезна кількість способів запобігти отриманню травми під час виконання присідань.

4) Присідання допомагають зберігати рухливість

Виконуючи присідання з повною амплітудою, ви зможете розвинути всі м’язи ніг, в результаті ви не будете відчувати втому в ногах і легко зможете витримати тривалі навантаження під час активного відпочинку і вправ.

5) Присідання покращують координацію

Покращена координація допоможе поліпшити силові навички і наростити м’язову масу. Це також стосується інших вправ в яких задіяні різні групи м’язів, наприклад, мертва тяга, нахили з гантелями, вправи на прес.

20prisidan

6) Присідання допомагають покращувати ваші результати

Присідання цінуються не тільки за те, що вони допомагають наростити масу і підвищити силу і витривалість ніг, але і за те, що вони підвищують можливості вашого тіла в цілому: наприклад, ви зможете бігати швидше і стрибати далі. Це особливо важливо для тих, хто займається спортом як професійно, так і у вихідні в складі аматорської команди. Присідання допомагають поліпшити результати при заняттях різними видами спорту. Це по-справжньому універсальна вправа.

7) Присідання допомагають запобігти отриманню травм

Розвиток великого числа допоміжних м’язів нижньої частини тіла, стегон і попереку дозволяють значно знизити ризик отримання травм при дотриманні правильної техніки. Присідання змушує м’язи працювати злагоджено «як одна команда», гарантуючи стабільність тіла і усуваючи слабкі місця, тому ризик травми зводиться до мінімуму.

8) Присідання допомагають розвинути м’язи центральної частини тіла

Під час присідань виявляються задіяними м’язи центральної частини тіла, включаючи м’язи черевної зони. Відповідно до проведених досліджень, присідання дозволяють навантажити м’язи преса навіть краще, ніж звичні всім скручування. Тому, якщо ви хочете отримати прес кубиками, виконуйте присідання.

9) Присідання покращують стан суглобів

Присідання покращують стан суглобів і знижують ризик отримання травм за умови правильної техніки. Тазостегновий суглоб і коліна працюють спільно під час підйому тіла. Навантаження розподіляється по всім суглобам, щоб знизити навантаження на окремі суглоби.

10) Присідання дуже практичні

Присідання відрізняються не тільки функціональністю, але і практичністю, що відмінно проявляється в повсякденному житті. Робота на свіжому повітрі, ігри з дітьми, рухливі ігри, такі як баскетбол, всі ці дії вам будуть даватися значно легше завдяки присіданням.

Цікаве відео про заняття спортом

11) Присідання можна виконувати різними способами

Починаючи з присідань зі штангою на плечах і закінчуючи звичайними присіданнями з руками за головою, ви можете використовувати будь-який варіант з превеликої безлічі. Також позитивний ефект від вправ можна посилити різними способами, наприклад, за допомогою стільців, коробок і пов’язок, використання техніки з великою кількістю повторів, чергування роботи і паузи.

12) Присідання не вимагають додаткових витрат

Ця вправа не вимагає використання дорогих тренажерів і спеціального устаткування. Вам знадобляться тільки штанга або навіть пара гантелей. Присідання з руками за головою, присідання з гантелями вимагають самого простого обладнання.

13) Присідання можна виконувати де завгодно

В будинку, в тренажерному залі, навіть в гостях! Ви можете присідати де завгодно. Вам не потрібен абонемент в тренажерний зал або дороге обладнання, просто виконайте 100 простих присідань або присідань з руками за головою у вашій кімнаті, на пляжі або в парку під час пробіжки.

14) Присідання – це універсальна вправа

Єдина вправа, яке задіює приблизно таку саму кількість м’язів, що і присідання, – це мертва тяга. Присідання – це звична дія, добре знайома людському тілу.