5 речей, які треба зробити після тренування

Катерина

Updated on:

Сучасний ритм життя змушує прискорюватися, в тому числі і в спорті. Якщо ви хочете займатися трохи, але ефективно, то повинні знати, що тренування не закінчується виконанням останньої вправи. Щоб отримати максимум, після вправи обов’язково потрібно виконати ці п’ять пунктів.

5_rechei_pislya_tren

Розтяжка

Після заняття всі м’язи добре розігріті, інтенсивність кровотоку збільшена, тіло стає більш гнучким і краще піддається розтяжці. Приділяючи кожній вправи на розтяжку близько 30 секунд, в загальному ви витратите не більше 10 хвилин, але вони істотно підвищать ефективність від заняття. Розтяжка сприяє прискоренню виведення з м’язів продуктів розпаду, молочної кислоти і токсинів, що знижує м’язові болі після тренування. Вона подовжує м’язові волокна і сприяє побудові нових м’язів. Ви підтримуєте м’язи в здоровому тонусі і швидше нарощуєте м’язову масу!

Відновлення водного балансу

За годину тренування в середньому людина втрачає як мінімум 500 мл рідини з потом, після заняття необхідно якомога швидше відновити свій водно-електролітний баланс. Ознакою зневоднення є не тільки жага, це прискорення серцевого ритму, відчуття втоми і спазми в м’язах. З потом людина втрачає не тільки воду, а й електроліти, в першу чергу натрій і калій. Якщо тренування триває більше години, то після того краще пити не просту воду, а спортивний напій з вмістом електролітів.

Дивіться також: Як робити розминку перед пробіжкою

Душ і прання одягу

Навіть якщо тренування було нетривалим, після нього необхідно прийняти душ і змінити одяг. Пітний одяг – це середовище для розвитку бактерій і грибка. Якщо не знімати одяг відразу ж після заняття, то він може бути причиною подразнень на шкірі і навіть інфекційних хвороб.

Контроль за своїм станом

Несильний біль в м’язах після тренування – це природне явище, що відображає реакцію м’язової системи на отримані навантаження. Однак гострий біль, наприклад, в коліні, не відноситься до нормальних явищ, він сигналізує про наявність пошкодження.

Поповнення запасів енергії

Під час заняття спортом м’язи одержують величезну кількість пошкоджень, м’язові волокна розриваються і потребують енергії для відновлення. Для поповнення запасів енергії підійде білково-вуглеводний коктейль, білок послужить будівельним матеріалом для м’язів, а вуглеводи дадуть енергію для побудови нових м’язових тканин.