Степ з англійської перекладається, як крок. Піднімаючись на платформу і спускаючись з неї, можна помітно поліпшити фігуру, скинути зайві кілограми і підтягнути сідниці. Система являє собою комплекс стрибків, танцювальних рухів і правильного дихання. Вона прекрасно підходить для початківців і досвідчених спортсменів.
Відразу відзначимо, що тільки систематичні заняття принесуть користь і допоможуть схуднути. Від одного тренування результату чекати не варто. Методика характеризується численними перевагами. Вона підходить людям різного віку і практично не має протипоказань. Заборонено займатися на степ-платформі тільки людям із захворюваннями опорно-рухового апарату та серцево-судинної системи.
Цей вид фітнесу сміливо можна практикувати в домашніх умовах. Крім цього, плюсами методики є:
1) Відсутність спеціального дорогого обладнання. За бажанням можна придбати спеціальну степ-платформу або займатися на низькому стільці.
2) Заняття розвивають витривалість і силу, зміцнюють серцевий м’яз, судини, імунітет, налагоджують роботу ендокринної системи, обмінні процеси.
3) Ви самі підбираєте вправи в залежності від свого рівня фізичної підготовки. Спочатку можна тренуватися без платформи, потім з підвищенням, а потім з гантелями.
4) За 20 хвилин тренування можна спалити 200-500 ккал.
5) Тренування завжди супроводжується хорошим настроєм, адже займатися треба під ритмічну позитивну музику.
Степ-аеробіку можна назвати танцювальною гімнастикою. Залежно від інтенсивності виконуваних рухів вона класифікується на basic (базові кроки для новачків), dance (танцювальні зв’язки), power (база доповнюється силовими елементами), comb (складні комбінації рухів) і interval (чергування кардіо і силового навантаження). Підбирайте для себе зручний варіант, і приступайте до тренувань.
Перед початком занять треба підготувати всі необхідні елементи. Предмети першої необхідності – це степ-платформа висотою 15-20 см і гантелі з вагою 1-2 кг. Не забувайте про зручне взуття, яка буде надійно фіксувати стопу і суглоб, а також легкий і комфортнийї одяг.
Виконуючи стрибки, не забувайте:
– тримати спину прямою, а прес напруженим;
– наступати на платформу всією ступнею;
– правильно дихати;
– рухатися в одному темпі;
– зупинятися плавно, поступово сповільнюючи руху;
– починати тренінг з розминки , а закінчувати його розтяжкою;
Відгуки та результати тих, хто вже випробував всі переваги методики на собі, просто вражають. Вони підтверджують, що степ-аеробіка ефективна, безпечна і захоплююча. Постійні тренування допомагають поліпшити настрій, подолати стрес і зняти нервову напругу.
Перший результат тренінгу можна оцінити через місяць. Стійкий ефект стане помітний через 4-6 місяців занять. Тренуватися степ-аеробікою в дома дуже зручно, особливо для тих, хто відчуває комплекси з приводу ваги, фігури або страждає дефіцитом часу. Освоїти методику самостійно неважко, на допомогу також вам прийдуть відео уроки.