Користь катання на ковзанах для здоров’я

anna

Updated on:

Катання на ковзанах це спорт та відпочинок одночасно. Завдяки такому відмінному поєднанню, цей вид рухової активності дозволяє весело і з користю для здоров’я проводити вільний час на льоду з сім’єю або друзями. До того ж, в останні роки ковзани отримали величезну популярність в цілому світі, кататися на них не вміють сьогодні тільки, мабуть, самі ледачі.

00korist-katannya-na-kovzanah-dlya-zdorovya

. .

Щоб повною мірою відчути позитивний вплив катання на ковзанах, зовсім не обов’язково ставати професійним фігуристом. Навчіться стояти на ковзанах, виконувати прості рухи і, головне, регулярно відвідувати ковзанку. Вже через кілька тижнів ви не тільки відчуєте прилив енергії, а й станете стрункішою, витривалішою та впевненішою в собі людиною. Отже, ми розповімо вам в чому полягає користь катання на ковзанах.

Користь катання на ковзанах для здоров’я – Зміцнення м’язів

Красива фігура і постава забезпечена всім, хто вирішив зайнятися катанням на ковзанах. Катання на ковзанах дуже добре зміцнює м’язи і підтримує їх у тонусі. В основному, звичайно, працюють під час катання м’язи ніг, а також сідничні м’язи, м’язи преса і нижньої частини спини. Цей вид спорту добре тренує вестибулярний апарат, розвиває координацію рухів, зв’язки зміцнюються і стають більш еластичними.

korist-katannya-na-kovzanah-dlya-zdorovya

. .

Користь катання на ковзанах для здоров’я – Тренування дихальної та серцево-судинної системи

Катання на ковзанах дуже корисно для легенів, серця і всієї системи кровообігу. Наприклад, у хокеїстів або фігуристів під час змагань споживання кисню в хвилину становить 5 тисяч кубічних сантиметрів, а, для порівняння, в стані спокою – 250-300 кубічних сантиметрів. Особливо корисні тренування на відкритих ковзанках. Свіже повітря буде сприяти зміцненню здоров’я. Але намагайтеся дихати тільки через ніс, щоб, проходячи через носові ходи, холодне повітря встигало зігріватися.

Читайте також: Street workout – молодіжний вуличний спорт

Користь катання на ковзанах для здоров’я – Схуднення

Одна година катання на ковзанах спалює більше 400 калорій. Такі енерговитрати можна порівняти, наприклад, з годинною інтенсивної пробіжки. Зайві кілограми почнуть зникати буквально на очах, якщо ви будете присвячувати катанню на ковзанці півгодини в день три рази на тиждень. Починаючи тренування, завжди задавайте для себе певну дистанцію, яку необхідно пройти без зупинок. Ефект безперервності дуже важливий.

Користь катання на ковзанах для здоров’я – Підвищення імунітету, підняття настрою і зарядження енергією

Регулярні тренування на свіжому повітрі – це відмінна профілактика багатьох недуг і зміцнення імунітету. Якщо зимові місяці ви проведете не вдома на дивані, загорнувшись в теплий плед, а на ковзанці з рум’янцем на щоках, то відчуєте, що набагато рідше стали хворіти, а про слово «депресія» взагалі забудете. Катання на ковзанах прекрасно піднімає настрій, тонізує і заряджає позитивом.

Протипоказання катання на ковзанах

0korist-katannya-na-kovzanah-dlya-zdorovya

. .

У катань на ковзанах є ряд серйозних протипоказань. В першу чергу, утриматися від тренувань на льоду рекомендується всім, у кого є хвороби опорно-рухового апарату: вроджені вивихи суглобів, травми хребта, слабка кісткова тканина або проблеми зі зв’язками. Якщо сумніваєтеся, чи підходить вам цей вид спорту, про всяк випадок проконсультуйтеся з лікарем.