Бігова доріжка для дому: види і критерії правильного вибору

Катерина

Updated on:

Сьогодні мало хто знає, як вибрати бігову доріжку для дому правильно, але ж цей тренажер визнаний найефективнішим і популярним для домашнього використання.

yak_obrati_bigovu

Вперше цей кардіотренажер з’явився в Америці 50 років тому. Незабаром вчені помітили, що тренування на ньому позитивно впливають на роботу нервової, серцево-судинної, дихальної систем та опорно-рухового апарату, а разом з коригуванням харчування такий тренінг незамінний для схуднення.

Сьогодні орбітрек, степпер, велосипед склали серйозну конкуренцію біговій доріжці, але вона, як і раніше, займає лідируючі позиції з продажу. В даному сегменті ринку є багато торгових марок, що пропонують спортивне обладнання в широкому ціновому діапазоні.

Часто люди цікавляться, що вибрати – бігову доріжку, велотренажер або еліптичний тренажер ? Кожен варіант ефективний по-своєму. Важливо визначитися з цілями тренінгу, наявністю і відсутністю протипоказань, вивчити типи обладнання та їх габарити.

Механічна бігова доріжка являє собою примітивну конструкцію і має мінімальну вартість. Рух полотна залежить від спортсмена, тому швидкість і рівень навантаження залежить повністю від нього самого. Також ускладнити тренування можна за рахунок зміни кута дошки, але, зазвичай, моделі мають всього 2-3 режими. За вагою вони витримують користувачів до 150 кг. Основними плюсами такого обладнання можна назвати: великий вибір моделей; демократичну ціну; відсутність системи електроживлення; безпеку експлуатації.

mehanikabigova

Електрична бігова доріжка має електродвигуном, який самостійно запускає і зупиняє стрічку тренажера. Вона відрізняється високою вартістю і функціональністю. Така доріжка здатна витримати вагу в 180 кг. Вони мають великі габарити і здатні розвинути швидкість до 40 км/г. Електрична домашня бігова доріжка оснащена мінікомп’ютером, за допомогою якого можна встановити програму тренувань, швидкість, відстежити час, дистанцію, самопочуття спортсмена і його пульс. Перевагами електродорожки є: великий модельний ряд; плавність ходу і амортизація; вибір програм і автоматичних функцій; контроль за станом користувача. З мінусів можна виділити те, що хорошу недорогу доріжку для ходьби електричного типу підібрати не вийде, всі вони мають високу вартість. Також є ризик падінь і травм.

Дивіться також: Як робити розминку перед пробіжкою

Критерії вибору

Якщо ви сумніваєтеся, механічну або електричну доріжку купити для дому, почитайте відгуки про різні варіанти. Завжди важливо орієнтуватися на власні потреби, можливості і рівень фізичної активності. Вибравши тип обладнання, далі при покупці треба розглядати моделі за параметрами, а саме звернути увагу на: габарити тренажера . У маленькій квартирі розмістити об’ємне обладнання буде важко, краще віддати перевагу складним і компактним версіями. Конструкція повинна бути максимально легкою і портативною. Обладнання повинне витримувати великі навантаження, тому якщо в сім’ї є люди з різною ваговою категорією, візьміть модель з запасом за цим показником. Регулювання рівня нахилу- чим більше варіантів, тим краще. Наявність мінікомп’ютера – така функція спростить управління тренажером і дозволить контролювати самопочуття користувача. Ну і звичайно, треба орієнтуватися на ціну. Якщо ви – новачок в спорті, віддайте перевагу не дорогій моделі.