Фітнес вдома має багато переваг, серед яких комфорт, економія часу і коштів, відсутність комплексів. Але такий тренінг має і недоліки, головним з яких, є відсутність контролю. Немає тренера, який би вас стимулював. Існує великий ризик, що ви будете систематично відкладати заняття «на завтра». Перед початком тренувань слід запастися потужною мотивацією.
Що включити в домашній тренінг?
Фітнес-вправ налічується безліч. Починати треба з основ. Обов’язковими елементами тренування новачка повинні стати:
Присідання. Ефективна вправа для м’язів ніг і сідниць. Існує багато варіацій присідань, освоїти які слід після вивчення класичної техніки. Присідати можна з обтяженням або без. Ноги повинні стояти на ширині плечей.
Скручування. Крім стандартної техніки, є також зворотні скручування. Вправа націлена на роботу м’язів живота. Ляжте на рівну поверхню, руки можна розташувати на грудях або за головою, ноги трохи розставте і зігніть в колінах. Відриваємо плечі від підлоги і тягнемося грудьми до колін.
Сідничні місток. Вправа дозволяє прокачати задню поверхню стегна. Потрібно лягти на підлогу, ноги зігнути і зробити упор на п’яти. Руки витягнути уздовж тулуба. Наступний крок – відриваємо сідниці і піднімаємо їх максимально вгору. Упор верхньої частини тіла доводиться на лопатки.
Відведення ніг назад. Стаємо на долоні і коліна. По черзі відводимо одну ногу назад і вгору, потім повторюємо для другої.
Розведення рук в положенні лежачи. Виконувати вправу треба в горизонтальному положенні з гантелями. Лягаємо на гімнастичний килимок, ноги згинаємо в колінах. Руки витягаємо перед собою, в долонях затиснуті гантелі. Виконуємо розведення рук в сторони, потім зводимо кінцівки разом.
Це мала частина програми, але для новачків її цілком вистачить. Виконувати кожну вправу треба по 10-15 разів в 3-4 підходи. Дотримуючись всіх рекомендації і тренуючись з певною регулярністю, зміни у фігурі ви помітите вже через 1,5 місяці.