Кругове тренування являє собою високоінтенсивний комплекс. Яскравими прикладами такого тренінгу є напрямки Табата і Кроссфіт. У кругове тренування входить 3-10 вправ, які треба виконувати один за одним в швидкому темпі. Виконавши кожен рух по одному підході, атлет може відпочити, але не більше ніж 1-2 хвилини. Потім слід друге коло з тих же вправ. Для новачків досить буде виконати 3-4 підходи. Досвідчені спортсмени практикують 5-6 кіл.
Кругове тренування для схуднення являє собою поєднання аеробного та анаеробного навантаження. Його основне завдання – запустити метаболічні процеси, спрямовані на жироспалювання. Величезною перевагою цього напрямку фітнесу є те, що жирові відкладення спалюються не тільки в процесі роботи над собою, але і після завершення тренування.
Інтенсивне кругове тренування принесе організму тільки користь, якщо знати, як правильно займатися, враховувати переваги і недоліки. Основними плюсами системи можна назвати:
- ефективне схуднення;
- розвиток сили і витривалості організму;
- зміцнення м’язового рельєфу;
- доступність – займатися можна вдома або в тренажерному залі;
- робота відбувається відразу на всі групи м’язів.
З недоліків можна виділити те, що силова частина тренінгу серйозно навантажує серце. Люди з патологіями серцево-судинної системи займатися в такому режимі не можуть. Також під забороною ця функціональна програма для дівчат з гіпертонією і підвищеним внутрішньочерепним тиском. Ще один маленький мінус – під час занять на тренажерах у спортзалі не завжди вдається виконати весь круг без перерви через черги до деяких видів обладнання.
Щоб круговий тренінг для спалювання жиру в домашніх умовах або залі пройшов максимально продуктивно, необхідно знати і дотримуватися кількох простих правил. Дуже важливо добре освоїти техніку кожної вправи, виконувати її правильно, незважаючи на високу швидкість повторень. Тільки так вдасться уникнути травм.
В основі тренувального комплексу повинні знаходитися базові вправи, що задіють максимальну кількість м’язових груп – віджимання, присідання, тяга.
Урізноманітнити їх допоможуть наступні варіанти вправ:
– випади з обтяженням;
– розводка гантелей в сторони;
– жим лежачи або на похилій лаві;
– підтягування;
– скручування;
– планка;
– жим ногами;
– тяга блоку до грудей.
Програму можна складати на свій розсуд.