Кожен із нас часто загадується над питанням як часто потрібно займатися спортом, якщо мета — схуднути? Безумовно фізичні активності дуже потрібно для нашого здоров’я та загального самопочуття, але якщо ви зовсім ліниві спортсмени, ми пропонуємо вам чудову альтернативу!
Нещодавнє дослідження показало, що незалежно від того, чи ви займаєтеся спортом регулярно, чи один-два рази на тиждень, обидва варіанти призводять до втрати ваги. У своїй роботі дослідники називали людей, які займаються спортом в суботу та неділю або просто виконують 150 хвилин загальної фізичної активності) “воїнами вихідного дня”. Однак важливо зазначити, що втрата ваги у “воїнів вихідного дня” відбувалася саме тоді, коли вони дотримувалися рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) – 150 хвилин на тиждень.
Виклики та обмеження від такого тренування
Хоча заняття спортом 1-2 рази на тиждень може сприяти досягненню цілей у схудненні, більшість тренерів вважають, що регулярні тренування протягом тижня є більш перспективним варіантом.
Якщо всю активність відкласти на вихідні, коли ймовірніше заплановані заходи, зустрічі, вечірки, свята, канікули, весілля та інші події, існує більший ризик, що “воїни вихідного дня” втратять мотивацію та імпульс для тренувань.
Важливо розуміти, що втрата ваги залежить не лише від частоти тренувань. Харчування теж відіграє значну роль у процесі втрати жиру. Регулярні тренування оптимізують вашу фізичну форму та сприяють втраті жиру, але саме харчування є ключовим фактором.
Як схуднути від тренувань 1-2 дні на тиждень?
Якщо ви обмежуєтеся 1-2 тренуваннями на тиждень, виникає питання про те, наскільки тривалим і послідовним має бути ваш підхід, щоб вони були ефективними? Для початківців рекомендується починати з коротших тренувань та поступово збільшувати їх тривалість. Те ж саме стосується інтенсивності: якщо знову ж таки ви обмежені у тренуванні, найкраще зосередитися на силових вправах з невеликою кількістю кардіотренувань.
Якщо ви обираєте тренування 2 дні поспіль, рекомендується виконати два силові тренування на все тіло, які охоплюють усі основні та допоміжні групи м’язів, не витрачаючи понад годину на цю частину тренування. Переконайтеся, що ви наблизилися до відмови на повтореннях з правильною технікою, перш ніж перейти до кардіотренування в стаціонарному режимі.Також рекомендується працювати над розділенням верхньої та нижньої частин тіла, тренуючи різні частини тіла кожного дня, щоб уникнути втоми одних і тих самих м’язів і зберегти високу інтенсивність тренувань.
Інший підхід до тренувань 2 дні поспіль — розділити кожне тренування на вправи на поштовх і тягу, щоб опрацювати різні групи м’язів, зменшуючи ризик травм і забезпечуючи достатній час для відновлення. Починайте повільно і з часом формуйте нові звички, особливо якщо ви новачок. Розминка перед тренуванням є дуже важливою.
Якщо ви маєте на меті схуднути, можливо, ви думали, що для досягнення цієї мети потрібно регулярно відвідувати тренажерний зал майже щодня. Проте нові дослідження ставлять під сумнів це припущення і показують, що будь-яке збільшення фізичної активності сприяє вашим зусиллям у втраті ваги. Пам’ятайте, що ваше схуднення залежить не лише від фізичних вправ, але і від харчування, якості сну тощо.