Користь йоги для здоров’я людини

anna

Updated on:

korust_yogu_dla_zdorovya_lydunu2

Для багатьох йога є ідеальним засобом оздоровити організм, зробити тіло більш досконалим і отримати гармонію з собою і навколишнім світом. Однак для того, щоб дана система принесла реальну користь, вона повинна стати, скоріше, способом життя, а не черговою фітнес-програмою. Адже йога, це не просто комплекс вправ, вона містить в собі глибоку філософію , що включає крім силових навантажень, техніку релаксації і перебудову свідомості.

Це дуже давнє вчення, створене для зміцнення і оздоровлення тіла, придбання рівноваги і душевного спокою. І дійсно, безсумнівна користь йоги полягає в тому, що вона дозволяє одночасно придбати хорошу фізичну форму, побороти хвороби, заспокоїти нервову систему, очистити свідомість, підвищити працездатність і стресостійкість.

Такий сприятливий ефект досягається за рахунок комбінування активної м’язового напруги з глибоким тілесним розслабленням і правильним диханням. При виконанні вправ задіюються глибокі шари м’язів, які при звичайних тренуваннях перебувають в спокої. Одночасно при цьому виконується і ментальне навантаження, що дозволяє повністю контролювати своє тіло і керувати ним на свій розсуд.

.

Йога для здоров’я

Користь йоги для здоров’я полягає в тому, то вона сприяє зняттю болю і позитивно впливає на хребет: усуває напругу, підвищує гнучкість, покращує поставу і навіть позбавляє від його викривлень. Вона сприятливо позначається на всіх системах організму. Виконання вправ впливають також на внутрішні механізми, масажуються залози і внутрішні органи, що налагоджує їх роботу і допомагає в оздоровленні.

korust_yogu_dla_zdorovya_lydunu1

Також заняття йогою дозволяють зміцнити імунітет і позбутися від ряду захворювань. Наприклад, від артриту, безпліддя, головних болів, хвороб легенів, діабету, ожиріння і т.д. Йога знімає стрес і депресію, допомагає від безсоння. Дихальні вправи вентилюють легені, що призводить до нормалізації метаболізму і комплексному розслабленню організму. Крім цього йога покращує координацію, увагу і пам’ять.

Безперечна користь йоги для організму полягає ще в її здатності піднімати рівень гемоглобіну та збільшувати кількость еритроцитів у крові. Крім того йога зміцнює і збільшує еластичність стінок судин і нормалізує кров’яний тиск. Це перешкоджає розвитку захворювань серця і судин.

Йога для краси

Користь від занять йогою для краси полягає в її здатності покращувати кровообіг. Завдяки цьому в тканини надходить більше кисню, що прекрасно позначається на стані волосся і шкіри, яка набуває тонусу, стає більш пружною і підтягнутою. Регулярне виконання вправ дозволяє зберегти молодість, запобігти появі ранніх зморшок і виникненню набряків.

Користь йоги для фігури полягає в тому, що вона сприяє зниженню ваги і зміцненню м’язів, при цьому тіло набуває гнучкості та ідеальних пропорцій. Спостерігається поліпшення постави і навіть ходи. При заняттях йогою відбувається стабільне, а головне здорове, зниження ваги, усуваються застійні елементи, в тому числі і целюліт. Зменшується об’єм шлунка, що веде до зниження обсягів раціону.

Йога для досягнення гармонії і душевної рівноваги

Медитації дозволяють досягти гармонії між тілом і духом, завдяки чому ті починають функціонувати максимально злагоджено. Також вони допомагають пізнати свій внутрішній світ і досягти душевної рівноваги. При заняттях йогою прояснюється мислення, розвивається цілеспрямованість і сила волі. Вони сприяють підняттю рівня життєвої енергії і концентрації.

У чому може бути шкода йоги

Йога вимагає особливого психологічного і духовного настрою, а також розуміння ідеології даної системи, в іншому випадку, заняття нею будуть виконувати функцію звичайних гімнастичних вправ, які, до того ж, можуть призвести до травм. Саме у ризику отримати вивих, розтягнення або забій і полягає головна шкода йоги. Однак усього цього можна уникнути, уважно слухаючи вказівки інструктора і дотримуючись елементарної обережності.