Різний тип фігури – різні тренування. Якщо ви вважаєте це дурницею, то варто зрозуміти, що худим дівчатам не варто більше худнути, а якщо у вас проблемні сідниці – варто побігати, а не віджиматись. Це в дуже спрощеному варіанті пояснень.
Детальніше – ми написали про кожен (із загальних) типів фігур, на яких вправах варто зосередитись, а від яких відмовитись, аби зробити свою талію виразнішою, а фігуру привабливішою.
Якщо ви ще не визначили, який у вас тип фігури, переходьте за посиланням СЮДИ. Визначтесь, та повертайтесь, аби дізнатись, який тип тренувань підходитиме саме вам.
Тренування для жінок із фігурою типу X
Тип фігури Х (або пісочний годинник) є найбільш збалансованим та пропорційним типом фігури. Тренуйте різні частини тіла почергово. Тренуйтесь за допомогою пілатесу, можете покачати прес. Якщо з’явилась зайва вага – допоможе трохи аеробіки. Не варто зосереджуватись на одній частині тіла. Вам варто підтримувати тіло, а не змінювати його.
Тренування для жінок із фігурою типу А
Для жінок із фігурою типу А варто попрацювати й над верхньою частиною тіла, звичайно, не забуваючи й про те, що варто підтягнути стегна та сідниці. Однак саме рельєфна спина зробить талію більш вираженою та помітною, а добре натреновані плечі зроблять фігуру пропорційнішою, візуально стрункішою.
Звичайно, жінкам із фігурою цього типу варто розуміти, що жирові відкладення накопичуються найбільше в їхніх стегнах, тож одних силових навантажень буде недостатньо. Саме в цій області дуже доречною стане аеробіка.
Для аеробіки найкращим рішення стануть окремі дні. Почніть займатись нею по 10-15 хвилин та щодня збільшуйте час занять, додаючи ще по 5-10 хвилин, в залежності від ваших сил.
Читайте також: Як присідати правильно, щоб качались сідниці
Тренування для жінок із фігурою типу Y
У жінок із фігурою типу Y притаманна атлетична тілобудова. Якщо ваш тип фігури саме Y (чи як ще її називать V або трикутник), то ви вже помітили, що плечі у вас ширші, ніж стегна, а мускулатури нижньої частини тіла слабо розвинена. Як і в попередньому випадку, тут варто прибрати дисбаланс, і робити це варто тим же способом, от тільки «все навпаки».
Намагайтесь більше рухатись: ходити, бігати, замість ліфта більше ходити сходами. Як і жінкам із фігурою типу А вам варто розділити тренування і приділити час стрибкам, можливо, стрибкам із навантаженням. Проте не перенапружуйтесь, зважайте на власну вагу та не беріть на себе надто багато. Стрибки можна виконувати по 8-12 повторень. А для верхньої частини тіла можна обійтись класичними віджиманнями.
Тренування для жінок із фігурою типу H
Для жінок із фігурою типу Н (або Трикутник) фундаментом тренувань мають стати силові навантаження. Варто звернути на базові тренування, в котрих задіяні різні групи м’язів: віджимання, присідання, тощо.
Аеробіку використовуйте лише для розминки. Не забувайте, аеробіка позбавляє жирових відкладень в проблемних місцям, нам же варто привести фігуру в необхідний тонус, тобто підкачати м’язи до приємного контрасту. Однак і силові навантаження не мають бути надто довгими, а тобто не мають тривати більше години.
Якщо в попередніх випадках (вище) ми говорили про дисбаланс в пропорціях та жирових відкладеннях на різних частинах тіла, то тут ситуація кардинально інша. Система ближча до фігури типу Х, от тільки вам варто зосередитись саме на силових навантаженнях, а не на аеробіці.
Тренування для жінок із фігурою типу О
Тренування жінок із фігурою типу О (або Яблуко) мають бути, в першу чергу, спрямовані на спалювання жирових відкладень за допомогою аеробіки. Це може бути їзда на велосипеді, стрибки із скакалкою, пробіжки.
Жінкам із такою фігурою рекомендуються лише загальнозміцнюючі силові вправи.