Тренування з власним тілом зміцнює серце, допомагає поліпшити фізичну підготовку і спалити більше калорій. Однак кардіо не дасть результату в трьох випадках: при висококалорійному харчуванні, при низькокалорійному харчуванні і при невисокій загальній активності.
Кардіо – незамінна частина програм, спрямованих на жироспалювання, але щоб заняття були результативними, необхідно нормалізувати харчування. При висококалорійному раціоні аеробіка буде безглуздою, при низькокалорійному – нещадною для вашого метаболізму.
А щоб від ваших кардіотренувань був результат, подивіться, чи не робите ви наступних помилок.
• Надлишок кардіо. Надлишок – це коли аеробіка кожен день і довше години.
• Нерегулярні тренування. Нерозумно чекати результату, якщо займатися, коли хочеться. У всьому має бути режим. Зрозуміло, якщо хочеться і є можливість порухатися, наприклад, пограти в рухливі ігри, віджатися від підлоги або відвідати урок танців, то без питань. Йдеться про заплановані кардіо в тиждень. Зазвичай рекомендують займатися 30-45 хвилин тричі на тиждень, але кількість тренувань залежить від рівня підготовки і цілі.
• Довгі кардіотренування. Довгі тренування руйнівним чином впливають на м’язи. Після силових занять оптимальним часом для кардіо буде 15-20 хвилин, в вільний день – 30-45 хвилин.
Читайте також: Street workout – молодіжний вуличний спорт
• Тренування не відповідають рівню фізичної підготовки. Ви спокійно можете пробігтися в інтервальному режимі, але наполегливо ходите. Або навпаки, ваш пульс піднімається до небес, але продовжуєте тренування, навіть якщо почуваєте себе погано.
• Час тренування. Найпопулярніші рекомендації – вранці, або ввечері приблизно через 1,5-2 години після їжі.
Щоб підвищити ефективність кардіо, а не скаржитися, що тренування не дають результату, вибирайте той вид навантаження, який до душі.