Як правильно відпочивати після тренування

Катерина

Updated on:

Правильне відновлення після фізичної активності впливає на результати занять. Саме тому період відпочинку – найважливіша частина грамотно побудованої програми тренувань.

vidpochinok_pislya_trenuv

На жаль, багато новачків приділяють велику увагу виконанню вправ, а спланувати відпочинок після тренування забувають.

Чому період відновлення такий важливий?

Людські м’язи потребують відпочинку, так як при серйозному навантаженні м’язова тканина отримує безліч мікротравм і втрачає запас глікогену – глюкози, необхідної для харчування.

Період відновлення займає від 24 до 48 годин. Ось чому професійні атлети не навантажують одні і ті ж групи м’язів два дні поспіль.

Як швидше відновитися після тренування?

1) Уникнути перетренування. Грамотне планування тренувань – найпростіший шлях до швидкого відновлення. Надмірне навантаження і відсутність відпочинку знижують ефективність фізичних вправ.

2) Охолонути. Охолодження, або «заминка», – це зниження темпу тренування, але не повне припинення. Продовжуйте рухатися з низькою інтенсивністю п’ять-десять хвилин. Це допоможе видалити молочну кислоту з м’язів.

3) Заповнити втрату рідини. Під час фізичного навантаження людина втрачає багато рідини. В ідеалі ці запаси слід поповнювати під час тренування. Якщо такої можливості немає – обов’язково пийте після. Звичайна чиста вода підтримує нормальний обмін речовин в організмі і прискорює його відновлення.

Читайте також: Street workout – молодіжний вуличний спорт

4) Зробити масаж. Легкі масажні рухи покращують кровообіг, а значить, і транспорт поживних речовин по всьому тілу. Це допомагає м’язам відновитися і «заправитися» набагато швидше.

5) Прийняти контрастний душ. Стінки судин стискаються під впливом холоду і розширюються під впливом тепла, покращуючи кровообіг по всьому тілі. Контрастний душ не тільки знімає хворобливі відчуття в м’язах, але і покращує еластичність судинних стінок.

6) Виспатися. Людське тіло володіє дивовижною здатністю піклуватися про себе, якщо йому не заважати. Так, наприклад, під час сну організм виробляє гормон росту, який в значній мірі відповідає за відновлення і зростання тканин.