Важливі поради для тих, хто тільки почав бігати

Катерина

Updated on:

Початківці повинні усвідомлювати, які цілі вони переслідують, що готові зробити для досягнення результату. Новачки просто бігають в задоволення, коли з’являється натхнення, однак, як показує практика, до дійсно хороших результатів призводять тільки системні тренування. При цьому правильний графік, що обмежує інтенсивність фізичних навантажень, цілком можна становити самостійно, особливо якщо немає бажання звертатися за допомогою до тренера.

big4vazhlivi_poradi

Якщо бігун правильно тримає темп, то можна сказати, що забіг проходить успішно. Якщо ж переоцінити свої сили на старті, незалежно від відстані, яку треба пройти, то втома, яка виникає через появу молочної кислоти в м’язах, не змусить себе чекати. Як правило, вміння контролювати себе виробляється на тренуваннях. Бігуни навчилися використовувати функціонал сучасних гаджетів для контролю ключових показників, але краще віддати перевагу звичайним спортивним годинах, так як вони практично ніколи не підводять.

Щодня перевіряйте свій пульс у стані спокою (у середньостатистичного бігуна він завжди на рівні 50 ударів в хвилину). Якщо ж даний показник трохи перевищено, то ви банально не встигли відновитися після навантажень, тому краще відмовитися від інтенсивних тренувань в цей день або скоротити дистанцію пробігу. Зазвичай люди, які досягли певних результатів, не хочуть відпочивати. Повірте, не варто ризикувати своїм здоров’ям, пробігаючи великий кілометраж на високому пульсі.

Намагайтеся знаходити час для спілкування з колегами по роботі, особливо коли не потрібно готуватися до відповідальних змагань. Іноді проводьте групові бігові тренування, коли можна поділіться досвідом, а також залучіть інших спортсменів, отримавши додатковий стимул. Однак не варто зловживати «дружніми» забігами, якщо ви розраховуєте на серйозний результат.