Багато експертів вважають, що тіло людини має таку форму саме тому що ми еволюціонували в надзвичайно ефективних та витривалих бігунів. Форми наших стегон і стоп, довжина ніг, амортизуючі спінальні диски і здатність потіти дозволяють нам пробігати кілометр за кілометром. Як форма кардіо тренування, яка є легко доступною, біг є одним з найпростіших способів отримати хороші наслідки від занять спортом. Оскільки біг покращує аеробний фітнес, він є відмінним способом допомогти поліпшити серцево-судинне здоров’я. Крім того, він спалює калорії і може, крім іншого, нарощувати силу.
Існує також довгий список психологічних переваг, які отримують бігуни. За останні кілька років так звані благодійні забіги набули великої популярності, оскільки вони не тільки допомагають людині послідовно займатися бігом, а й додають ваги до більшої мети, а нагорода (допомога тим, хто її потребує) переважає всі можливі виправдання, які можна було б придумати, аби не бігати. Однією з відомих благодійних кампаній була акція Роббі Стразинського, відомого гравця в покер і блогера, який тісно співпрацює з PokerStars. Він почав з $ 400 у 2016 році, $ 1000 в 2017 році (акція зібрала $ 4100 загалом) і збільшив свою благодійну мету до $ 10000 в 2018 році. В Україні такі забіги теж набирають популярності (Благодійний забіг Святих Миколаїв, Забіг Цінності, Wings for Life World Run тощо).
Бігати легко – просто зашнуруйте кросівки і почніть рухатися швидше, ніж зазвичай ходите. Та чи правильно ви бігаєте? Це набагато простіше сказати, ніж зробити. Ваша унікальна механіка бігу визначається силою і гнучкістю певних м’язів і тим, як побудоване ваше тіло. “Важливо звернути увагу на механіку, навіть якщо ви не елітний або професійний бігун”, говорить висококваліфікований тренер Adidas Терренс Махон. «Ми намагаємося зробити дві речі: перша – переконатися, щоб людина не постраждала, щоб могла продовжувати робити те, що любить, і друга – ми намагаємося зробити це з меншими зусиллями та ефективністю», – іншими словами, чим краща ваша форма, тим легше ви себе почуваєте, особливо коли починаєте втомлюватися. Зверніть увагу на те, на що ви повинні звертати увагу під час бігу, від голови до ніг.
Голова
Багато хто думає, що біг стосується виключно нижньої частини тіла, але техніку бігу слід розглядати зверху до низу. Таким чином, бігаючи, не дивіться на свої ноги. Переконайтеся, що дивитеся прямо перед собою, не піднімаючи або опускаючи підборіддя (що часто трапляється, коли люди втомлюються). Насправді, очі можна зафіксувати будь на чому, але цілеспрямований погляд допомагає підтримувати правильну поставу, яка утримує шию в правильному положенні з хребтом. Вуха мають бути на одній лінії з плечима.
Плечі
В ідеалі ваші плечі мають рухатися незалежно від вашого тулуба і протилежно одне одному. Таким чином, коли ви робите крок вперед правою ногою, ліве плече також має бути попереду, в той же час ваше праве плече має бути позаду разом з лівою ногою.
Руки
Спосіб переміщення рук може допомогти вам рухатися швидше або сповільнювати вас. Руки потрібно тримати під кутом 90 градусів, радять медпрацівники. Ваші долоні або кулаки переходять від підборіддя до стегна. Це допоможе вам рухатися вперед. Тримайте лікті поруч з боками. Спробуйте націлити великі пальці до стелі, щоб тримати руки на одній лінії або уявіть невидиму лінію, яка проходить по центру вашого тіла – не дозволяйте вашим рукам перетинати цю лінію. До того ж, варто тримати долоні розслабленими. Для цього можна уявити, що тримаєте, наприклад, чіпси між середнім або вказівним та великим пальцем.
Коліна
Ваше коліно повинно бути на одній лінії з серединою ноги так, щоб, коли ваша стопа торкалася землі, вона була прямо під коліном. Не треба піднімати коліна під кутом 90 градусів, якщо ви знаходитесь на рівній дорозі. Тримайте коліна нижче, щоб не витрачати даремно енергію. Багато бігунів, особливо коли вони втомлені, ледь відривають ноги від землі. Якщо це трапляється з вами, можете спробувати піднімати коліна трохи вище, щоб у вас було трохи більше часу у повітрі, а нога встигла потрапити в правильне положення.
Ступні
Не існує правильного або неправильного способу торкання землі ступнями. Головне, використовувати їх для відштовхування від землі, а не просто піднімати їх вгору. Приземлення виключно на пальці або п’яту збільшує вірогідність травм.
[p]Зробити біг, а особливо правильний біг, своєю звичкою може бути досить нелегкою справою. Але як тільки ваше тіло і розум акліматизуються, біг може стати блаженством, формою медитації і забезпечувати відчуття свободи.