Що можна їсти до і після кардіо

Катерина

Updated on:

Кардіо – це біг, спортивна ходьба, велосипед, плавання і інша активність, яка вимагає тривалого безперервного руху і включає в роботу серцевий м’яз, підвищуючи пульс. Таким чином, знаючи, що можна істи до і після кардіотренування ви зможете значно поліпшити результативність.

kardio-vdoma-ginky-1

Раніше ідеальним варіантом вважалося робити кардіо вранці перед сніданком, так як після нічного голодування організм починає активніше використовувати жир. Сучасні дослідження показують, що спалювання жиру зросте, якщо перед тренуванням прийняти амінокислоти.

Однак цей варіант підходить людям, які мають відносно низький відсоток підшкірного жиру. Для тих же, у кого відсоток жиру середній або вище, не має значення час тренувань, головне, що вони є взагалі.

Що можна їсти до тренування

Оптимально буде поїсти за 2 або за 3 години перед кардіо, якщо тривалість тренування становить 30-45 хвилин. В якості їжі краще обрати білок і повільні вуглеводи з низьким глікемічним індексом, що буде стримувати рівень інсуліну, забезпечить достатню енергію перед тренуванням і дозволить спалити більше калорій з жиру.

Що можна їсти під час тренування

Під час кардіо можна і потрібно пити воду. В іншому випадку порушиться водно-сольовий баланс, який не приведе ні до чого хорошого. Наше тіло реагує на підвищення температури і виділяє воду для її зниження.

Харчування після кардіо

Під час кардіо тіло інтенсивно спалює калорії. Цей процес зовсім недовго триває після тренування, тому дієтологи не рекомендують їсти відразу після кардіо. В одних джерелах рекомендується чекати цілих дві години, в інших – 45 хвилин. Оптимальним варіантом буде вживання швидкого білка хвилин через 45 після кардіо (сироватковий протеїн або білок яєць).

Перед ранковим кардіо можна прийняти амінокислоти 3-6 г, випити сироватковий протеїн 10-20 г або з’їсти 2-3 яєчних білка.

Перед денним або вечірнім кардіо істи за 2-3 години (останній прийом їжі: повільні вуглеводи + білок).

Під час тренування пити воду.

Після кардіо випити сироватковий протеїн або з’їсти кілька яєчних білків.