Як змусити себе займатися спортом

Катерина

Updated on:

Для того, щоб відчути всі переваги занять спортом, потрібно привчити себе до регулярних тренувань. Якщо спорт не був частиною вашого способу життя, то адаптація буде відбуватися швидше через силу, ніж з доброї волі.

yak_zmusiti_sebe_trenuvatis

Наші рекомендації допоможуть вам змусити себе займати спортом.

1) Плануйте свій розклад

Якщо налаштовуватися на заняття спортом у вільний час, то такого часу може не знайтися. Тренування потрібно вносити в свій графік заздалегідь, враховуючи основну зайнятість і переваги за часом.

Якщо ви насилу прокидаєтеся вранці, то не варто планувати тренування на першу половину дня, вона не принесе хороших результатів. Те ж саме відноситься до вечірніх тренувань для тих, хто сильно втомлюється після роботи.

2) Шукайте компанію

Тренування в компанії друга або подруги – це поєднання приємного з корисним. Ви зможете поділитися своїми успіхами з однодумцем, поспілкуватися в перервах, підтримувати і мотивувати один одного. Пропустити спільне заплановане тренування буде набагато складніше, адже тоді ви не тільки порушите свій графік, але і підведете товариша.

3) Виберіть цікавий вид спорту

Будь-яке заняття повинно приносити задоволення, тільки тоді воно стане звичним і корисним. Величезна безліч спортивних і фітнес-напрямків надає можливість вибору – від енергійного бігу на доріжці до йоги, від інтенсивних тренувань з єдиноборстві до плавних класичних бальних танців.

Дивіться також: Як робити Планку

4) Зважуйтеся раз в тиждень

Ця рекомендація стосується тих, хто тренується з метою схуднення. Зважуватися потрібно не кожен день, а один раз в тиждень, вранці до сніданку. Вага має властивість коливатися в залежності від часу доби, часті зважування стануть причиною необґрунтованих розчарувань.

5) Починайте з простого

Довести себе до повної знемоги і занепаду сил навряд чи посилить бажання займатися спортом далі. Інтенсивність перших тренувань повинна бути мінімальною, навіть якщо ви впевнені в тому, що можете тренуватися довше і наполегливіше.

6) Не порівнюйте себе з іншими

У кожної людини свій потенціал і свої можливості, тому не потрібно порівнювати себе з другом або подругою, навіть якщо це порівняння буде радувати. Порівнювати свої сьогоднішні результати можна тільки зі своїми попередніми результатами, саме так відстежується прогрес.

7) Ставте цілі

Спорт допомагає вирішити безліч питань – позбутися від зайвих кілограмів, вирівняти поставу, набрати м’язову масу, стати більш сильним, зміцнити здоров’я. Для кожної цілі передбачена певна тренувальна програма, вибравши програму, необхідно її дотримуватися. Результати приходять тільки в тій ситуації, якщо людина сконцентрована на їх досягненні, а не розмінюється на хвилинні бажання.